Evinde Defne Yaprağı Yak!!! Faydalarına Şaşıracaksınız..

12 Temmuz 2020

Defne yaprağı genellikle Akdeniz bölümünde yetişir.Defne yaprağını çok çeşitli durumlar için kullanırız.Defne yaprağı et yemeklerinin kokusunu almak için çok yaygın olarak kullanılır.Ayrıca sağlık alanında da çok kullanılır.Bu yaprağın kendine ait özel bir kokusu vardır.Vücuttaki iltihaplara, zararlı bakterilere, karşı etkili bir savaşçıdır.Cilt hastalıkları içinde kullanılır. Evdeki haşerelere de faydalıdır.Defne yaprağı içerisinde çok faydalı vitaminleri de taşır.Tüm bunların yanında evinizde defne yaprağı yakarsanız mucizelere kapı açmış olursunuz.

Evinizde kullanmadığınız bir tabağı alın ve içine defne yapraklarını koyun.Bu yaprakları tutuşturun.10 dakika yanmasını bekleyin.Yanmakta olan yapraklar evinize ve size harika katkılarda bulunacaktır. Gelin faydalarına beraber bakalım.

Yaşadığınız psikolojik probleme karşı çok faydalıdır.Anksiyete , Ağır depresyon durumlarında kullanılır.Yanmakta olan defne yaprağı kendisine has olan keskin kokuyu yayarken evinize , sizde de büyük bir rahatlama olacaktır.Defne yaprağını yak ,bırak beynin ve zihnin rahatlasın.

Defne yaprağı enfeksiyonel rahatsızlıklar için de çok faydalıdır. Grip ve iltihaplanmaya karşı savaşır.Grip olduğunuzda ,hırıltı ve öksürük hissettiğiniz anda defne yaprağından faydalanmak yararınıza olacaktır.Bu gibi durumlarda defne yaprağını yakıp o keskin kokusundan faydalanın.Bağışıklığınızı güçlendirin.

Şeker hastalarına da şifa olur , bu özel bitki.Yapılan bir çok araştırmanın sonucu Tip 2 Diyabet hastaları içinde faydaları kanıtlanmıştır.Kalp ve kolestrol sağlığına katkıları vardır.

Baş ağrısı ve diş ağrısı gibi durumlara da faydalıdır.

Evinizde negatif enerji hissediyorsanız defne yaprağı yakıp odaları gezerek o kötü havayı evinizden atabilirsiniz.Evde kullanıldığı kadar çalıştığınız mekanlarda da enerji temizliği için kullanılabilir.

Ayrıca yorgunluk ve üzerinize sinen rehavet varsa , banyo yaptığınız suya bir kaç yaprak atın ve bu suyla yıkanın. Üzerinizdeki negatifi uzaklaştırın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...