Evinizin İçinde Yatak Böceği (Tahta Kurusu) Olduğunu belirten 5 İşaret

18 Kasım 2020

Yatak böceği, yani tahta kurusu diğer adı ile bulaşıcı hastalıklar taşımadığını söylesek de önemli alerji sorunları, uykusuzluk ve stres yapabilmektedir. En ocakta yatılan yeri seven yatak böceği evde ciddi sorun ortaya çıkaran 5 işareti sizler ile paylaşacağız.

1- Vücudunuzda kaşıntılar ve kırmızı lekeler oluyorsa

Bedbug bites

Kol, yüz , sırtınız ve göğüslerde kırmızı leke oluşuyorsa bunun nedeni evinizde bulunan yatak böceği var demektir. Bu oluşan kırmızılık belli bir süre sonra enfeksiyon ve iltihap oluşmaya neden olur. Göz ardı edilmemelidir.

2- Yatakta pas ve kan lekesi var ise

Kıyafetlerinizi ve yatağınızı kontrol edin kırmızı pas lekeler görebiliyor musunuz? Tahta kuruları kişileri ısırır ve bulundukları yeri kan lekeleri bırakarak bu lekeler pas renginde olmaktadır.

3- Küf kokusu

Kendilerini hissettirmek ve iletişime geçmek için, yatak böceği bulundukları yerde farklı bir koku bırakılar. Odaya girdiğiniz anda bu koku size küf kokusunu hissettirir. Odanızda her hangi bir yerde küf bulunan bir kısım yoksa ama hala bu kokuyu hissediyorsanız, büyük ihtimalle yatak böceğin iletişime geçmek için bıraktığı kokudur.

4- Yatakta kabuk buluyorsanız

Yatak böceği büyümeye başladığında kabuk değiştirmeye başlar. Bu kabukları yastıkta, mobilyalarda böceği andıran şeyler gördüyseniz siz bir yatak böceği ile yaşıyorsunuz demektir. Bu tahta kuruları ahşapları çok sever ama kıyafetlerde de yaşamayı seviyorlar bu nedenle evinizin dolaplarında bu tarz şeyler var mı kontrol etmelisiniz.

5- Koltuklarda oluşan beyaz leke

Eğer oturduğunuz koltuklarda beyaz lekeler oluşuyorsa büyük ihtimalle bu lekeler yatak böceğin yumurta kabuğudur. Hızla ürüyebilen bu böcekler evin her yerine yumurta bırakıyorlar.

En iyi mobilyaların üstünde görebilirsiniz beyaz lekeleri. Koltuklarınızın üzerinde pirince benzer yumurtalar var mı diye kontrol edebilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...