Evlerinize Ve Ofislerinize Pozitif Enerji Dolmasını Sağlayan Bitkiler

12 Ekim 2020

Yapılan bir çok araştırmaya göre odanızda bulunan bazı bitkilerin , evinizde veya işyerinizde ortamda bulunan enerjiyi ve atmosferi çok önemli miktarda arttırdığı gözlemlenmiştir.Bu enerji yayan bitkiler neler bir bakalım.

Evlere ve Ofislere Pozitif enerji Yayan ve Çeken Bitkiler

Bu bitkilerin genel özelliği , havayı genel olarak filtreleyerek ve buna ek olarak genel sağlığı destekleyerek , ortamdaki pozitifliği destekler ve ortamda bulunan enerjiyi düzeltir ve iyileştirir.

Bu bitkiler ortamdaki negatif enerjiyi azaltan en iyi bitki türleridir :

Yasemin çiçeği

Yasemin çiçeği çok güçlü afrodizyak olan ve ev ortamına sevgi ve para getiren bir çiçek olarak biliniyor.Bu çiçeğin sağladığı yararlar pozitif enerji verir, insan ilişkilerini düzeltir .Hatta bu bitki romantizmi de etkiler ve geliştirir.Bu bitkiyi en çok zaman geçirdiğiniz mekanda bulundurun.Yatak odasında bulundurmak da çok önemlidir.

Lavanta Çiçeği

Uyku için önemli bir çiçektir.Uykunuzun kalitesi için yastığınıza serperek uyumanızı tavsiye deriz.Buna ek olarak depresyon üzerinde de etiklidir.Lavanta çiçeği sakinlik ve dinginlik verir, mutluluk ve huzuru destekler, ikili ilişkilerde de bağlılık ve sadakati geliştirip destekler.

Aloe Vera

Bu bitki çok özeldir.Bu bitkinin en önemli özelliği ortamda bulunan kötü titreşimleri önlemesidir. Aloe Vera pozitif enerji sağlamaktadır.Hatta şansı ve refahı da sağlamaktadır.Odanızda veya ofisinizde bulunan bütün negatif olan enerjiyi emer , bu özelliğinden ötürü de bu bitkiler çabuk solar.

Şans Bambusu

Asya'da bu bitkinin sembolü şansın ve refahın simgesidir.Onların inancına göre bu bitkinin güzel iyi talih ve refah getirdiği inancıdır.Bu sebepten ötürü Orta Asya'da binlerce yıl kullanıldı.Bu bitkiyi evinizde yetiştirmek istiyorsanız evinizin direk güneş almadığı bir bölümünde ve içerisinde damıtılmış su bulundurulan cam Bir kavanoz yada kasede yetiştirmelisiniz.

Biberiye Bitkisi

biberiye

Biberiye havadaki kötü enerjiyi arındırır, bir çok hastalıktan korur ve hatta en belirgin özelliği ise önemli ölçüde iyileştirici özelliğinin olmasıdır.Ruh sağlığına önemli etkisi vardır.Hafızayı güçlendirir.Bu bitkinin bilinen en belirgin özelliği ise sevgiyi çekmesi ve şehveti teşvik etmesidir.Size önereceğimiz en önemli tavsiye biberiyeyi ince bez torbalara koyup evinizin her köşesine koymanızdır.Bunun yaparak insanların sadakatini sağlamanız kolaylaşcaktır.

Orkide

Orkide , bulunduğu odanın enerjisini arttırır ve odadaki oksijeni gece boyu serbest bırakır .Orkide çok çeşitli bir bitki olup çeşitli boyutlarda ve ömrü uzun olan bir bitkidir.Bu bitkinin bulunacağı en iyi oda yatak odasıdır.Orkidenin kendisine has hoş bir kokusu da vardır bu koku ruhumuza da çok iyi gelir.

Nane

Nane bulunan evde iletişim artar ve aile ilişkileri de artar.Nane ayrıca ekonomik olarak rahatlamayı çeken bir bitki olarak da bilinir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...