Eyeliner Sürme Şekilleri

28 Mayıs 2022

Eyeliner Sürme Şekilleri

Eyeliner, göz kenarlarına kirpik diplerinden çizgi çekmek suretiyle kullanılan göz kalemidir. Kadınların kendini daha iyi hissettiği hem özel hem de özel günlerde kullanılan makyaj malzemelerinden biridir. Çok uzun yıllardır kullanılmasına rağmen son 10 yıldır oldukça revaçtadır. Likit, kalem ve jel eyeliner olacak şekilde 3 farklı çeşidi vardır. Cat eye, ince, kalın ve dağınık gibi farklı stilleri bulunmaktadır. 

Eyeliner Şekilleri

Renkli Eyeliner: Sadece siyah değil renkli ve simli eyeliner çeşitleri de mevcuttur. Özellikle Coachella Festivali gibi festival zamanları kadınlar sıkça renkli ve simli eyeliner kullanarak makyaj yapmayı tercih ediyorlar. Tercihe bağlı istenilen renkte tek renk eyeliner sürülebileceği gibi geçişli olacak şekilde farklı renkler kullanılarak da eyeliner sürülebilmektedir. 

Asimetrik Gözler: Bir göz diğer gözden küçük veya büyük ise her iki gözü eşitleyecek şekilde eyeliner çekilebilir. Bu göz eşitlemesi için siyah eyeliner ile kirpik çizgisi boyunca, iç köşeden dış köşeye kadar eyeliner çekilir. Dış köşede daha geniş görünmesi için göz üzerinden başlayarak kalınlığı arttırarak gözler eşitlenebilir. Bu sürüş tekniği ile bakışlardaki çekicilik artmış olacaktır.

Düşük Göz Kapaklı Gözler: Düşük göz kapakları, gözlerinizden daha geniş olduğu algısını yaratmaktadır. İlk olarak, göz bölgesini hafifletmek amacıyla iç köşelerde far fırçası ile kapatıcı uygulanmalıdır. Sonrasında, gözün dış kısmında, siyah eyeliner ile bir “V” şekli oluşturulmalı ve kalın bir kanat şekli verilmelidir. 

Geniş Göz Yapısı: Geniş göz yapısı eyeliner için oldukça uygundur. Çeşitli görünümler yapabilir ve hepsini zarif bir şekilde taşıyacaktır. Renkli eyelinerları rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca kalın bir cat eye eyeliner uygulaması yapılabilir. Su geçirmez siyah bir göz kalemi ile gözün iç köşesinde küçük bir “V” harfi oluşturulur. Ardından sıvı bir astar yardımıyla hattın üzerinden geçilir ve rugan bir görünüm için dış köşeden dışarı doğru kanat şekli verilmelidir.

Küçük Göz Yapısı: Küçük göz yapısını daha geniş gösterebilmek için göz kapağının çevresine kıvrık bir gölge uygulanmalıdır. Ardından, kirpik çizgisi boyunca siyah bir kalem ile çizgi çekilir. Dış köşelerdeki gölge miktarını arttırarak koyu kahverengi göz farı ile parmak uçları ile üstüne sürülmelidir. Alt kirpik çizgisi boyunca ise siyah astar veya kahverengi gölge şekilleri tekrarlanmalı. Son adımda, göz kapağının üst dış köşelerine kabarık bir göz farı fırçası ile açık pembe bir allık uygulanmalıdır. Aynı zamanda gözü daha büyük göstermek açısından gözün iç kısmına beyaz veya nude rengi bir göz kalemi de uygulanabilir. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...