Fayans Aralarını Kısa Sürede Beyazlatan Temizlik Uygulaması

24 Ekim 2020

Özellikle banyo ve tuvalette ki fayans aralarını temizlemek bazen zor olabiliyor. Yaptığımız temizlikte çıkmayan fayans araları kirleri çıkmayınca tam temizlik yapmış olmuyoruz. Şimdi sizinle paylaşacağımız formül ile kısa sürede bu kirlerden kurtulabilirsiniz.

Kullanıma oldukça kolay olan fayanslar temizliği bazen can sıkıcı olabiliyor. Siyahlaşan ve kir görüntüsü olan fayansları temizlemek oldukça zaman alıyor. Su ve kimyasalların temas etmesi sonucunda fayanslar oksitlenir ve rengi değişmeye başlar. Tüm kadınların korkulu rüyası olan bu fayans aralarının daha kolay ve pratik bir yöntem ile kurtulmanın yolunu gelin hep beraber yapalım.

Fayans aralarını temizlemenin formülü

İlk olarak gerekli olan şey bir diş fırçasıdır. Bir kova içine su ve taş sodası koyup karıştıralım. Hazırladığınız bu karışımına diş fırçasını batırıp fayans aralarını fırçalayalım.

Eğer evde taş sodası yoksa, beyaz sirke de faydalı olacaktır. Burada da fırçanızı sirkeye batırıp fırçalamanız yeterli olacaktır. Kısa sürede fırçaladığınız yerlerin beyazladığını göreceksiniz.

Oksitlenen kirleri temizlerken fırça ile yapamıyorsanız. Fayans araları için, satılan derz kalemi almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu kalem ile daha kolay ve çabuk temizleyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise fayanslar aralarının daha beyaz görünmesi için, plastik boya fırçası ile boya yapabilirsiniz. Böylece fayans aralarının ilk görüntü gibi beyaz olduğunu görebilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...