Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?  

3 Şubat 2022

Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?  

Fayans temizliği hijyen açısından büyük önem taşımaktadır. Fayansların matlaşması ve derz aralarının koyulaşması onları kötü gösteriyor. Banyo fayanslarını temizlemek için temizleyicileri tercih ediyorsanız, banyo fayanslarını temizlemek için üretilmiş özel ürünleri tercih etmelisiniz. Fayans temizliği için üretilen ürünler daha hızlı ve kolay sonuç almanızı sağlar. Temizleyiciler, kireç sökücüler ve cilalar gibi özelliklere sahip spreyler ve kremler gibi farklı çeşitlerde gelir. Sprey temizleyiciyi yüzeye püskürtülür, birkaç dakika bekletilir, ardından silinir, ardından nemli bir bezle durulanır. Krem temizleyiciler daha ağır topraklarda etkilidir. Özellikle duş, küvet, lavabo vb. gibi inatçı kirlerin bulunduğu alanlarda ideal sonuçlar sağlayabilir. Krem temizleyiciyi doğrudan karoya uygulamak, süngerle silmek ve suyla durulamak gerekir. Zamanla, fayanslar arasındaki derzler beyazlığını kaybedebilir ve kötü bir görünüm oluşturabilir.  

Doğal Ürünler Kullanmak  

Fayans temizlemenin bir başka yolu da doğal malzemeler kullanmaktır. Her evde bulunan; sirke, karbonat, gazlı içecekler ve Arap sabunları gibi doğal ürünler, ideal banyo temizliği sonuçları sağlar. Fayansları temiz ve parlak görünmelerini sağlamak için bir bardak sirke ve bir kova suya batırılmış bir bezle silinir. Sirke de kullanabilirsiniz, sirkeyi bir sprey kabına koyun, doğrudan karoya sıkın, biraz bekleyin, ardından nemli bir bezle durulayın. Karbonatları krem ​​temizleyicilerde olduğu gibi ovalayarak kullanabilir, aynı zamanda beyazlatıcı özelliği ile ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kabartma tozu ve limonata karışımı hazırlayarak da temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banyonuzda mis kokulu bir koku yaratmak için keten bir tavada kurutulmuş lavanta hem hoş bir koku hem de dekoratif bir görünüm sağlar. Arap sabunu, çamaşırlardan yüzeylere kadar birçok yerde kullanılabilen doğal bir temizlik ürünüdür.  

Fayans Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?  

Fayans temizliği belirli aralıklar ile yapıldığında daha etkili sonuç vermektedir. Örnek olarak banyo ve lavabolarda bulunan fayanslar en az haftada bir temizlenebilir. Özellikle her yemek yapıldığında yüzeysel de olsa temizlenmesi daha sağlıklı bir ortam sağlanmasına ve daha temiz olmasını sağlayacaktır. Duvarda bulunan fayanslar ise ayda bir ya da iki kere temizlenebilir.  

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...