Fazla Kilolar Nasıl Gizlenir?

13 Aralık 2021

Fazla Kilolar Nasıl Gizlenir?

Bedeninizi tanıyarak uygun kıyafet ve kumaş seçimlerinin yanında yararlanabileceğiniz moda hileleri ile fazla kiloları gizlemek artık zor değil. Modayı takip ederek trend kıyafetler giymek, bedeninize ve vücut hatlarınıza uygun giyinmek sizi modern ve şık gösterecektir. Fazla kiloları gizlemek için uygulayacağınız yöntemlerle daha zayıf görünebilirsiniz.

Fazla Kiloları Gizlemek İçin Bazı Moda Hileleri

Fazla kiloları gizlemek için kadınların en çok tercih ettikleri yöntem siyah ya da koyu renkli kıyafetlere yönelmektir. Koyu renkli kıyafetler kiloları gizlemek için en uygun yöntem olsa da, kendinizi bu renklere hapsetmeyin. İri geometrik desenli, puantiyeli, büyük çiçekli, rengarenk kıyafetler yerine tek renk seçimi ile sade bir elbiseyle de kiloları gizlemek mümkün. İster açık ister koyu renk olsun, ton sür ton kıyafetler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Renk yerine kıyafetlerin kesimine dikkat etmek, A kesim modeller tercih etmek, üzerinize yapışan dar elbiselerden kaçınmak renk seçiminden daha önemlidir. Çok bol kıyafetler sizi daha kilolu göstereceği gibi, dar kıyafetler vücudunuzdaki tüm kusurları ön plana çıkaracaktır. Bedeninize uygun kalıbı bulmak fazla kiloları gizlemek için ilk adım olmalıdır. 

Günlük kıyafetlerde ya da gece elbiselerinde korse kullanmak hatlarınızı pürüzsüzleştirerek dik durmanızı ve kıyafetin üzerinizde kusursuz görünmesini sağlar. Yatay yerine dikey çizgili kıyafet seçimleri yapılması sizi daha zayıf gösterecektir, yine de çizgili kıyafetlerde çizgilerin genişliğine dikkat etmelisiniz, dar ve sık çizgiler fazla kiloları gizlemek için en doğru seçim olacaktır.

Vücudunuzun sevdiğiniz kısımlarını ön plana çıkararak göz hilesi ile gizlemek istediğiniz kısımlardan dikkati uzaklaştırabilirsiniz. Yüksek belli etek ve pantolonlar göbek bölgenizi gizleyecektir, kalem etekler ve dizin biraz aşağısında biten elbiseler sizi oldukça zarif gösterecektir. Bluz ve tişörtlerin üzerine giyilecek blazer ceketler kalçalarınızı örtecek uzunlukta olduğunda hem fazla kiloları gizleyecek hem de sizi modern bir görünüme kavuşturacaktır. Blazer ceketleri pantolon ya da etekle kullanarak farklı kombinler yapabilirsiniz. Üst bedeninizi ve boynunuzu ince ve uzun göstermenin en klasik yönteminden biri derin v yaka üstler giymektir. Aksesuarlardan yararlanmak da dikkati vurgulamak istediğiniz bölgeye çekecektir.

Fazla Kiloları Gizlemek İçin Aksesuar Kullanımı

Fazla kiloları gizlemek için uygun kıyafet tercihlerinin yanında doğru aksesuar seçimi de önemlidir. Farklı renkte göz alıcı bir çanta, tasarım bir ayakkabı, şık küpe, kolye ve bilezik kullanımı ile dikkatleri fazla kilolarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Elbise ya da tunik giydiğinizde kombininizi şık bir kemerle tamamlayabilirsiniz. Kombininize uygun renkli küpeler takabilir, farklı saç bantlarıyla dikkatleri üst bedeninize çekebilirsiniz. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...