Göbek Yağlanmalarından 5 Formülle Kurtulabilirsiniz

24 Eylül 2020

Hepinizin hayali düz ve formda olan bir vücuda sahip olmaktır. Böyle bir düz karına sahip olmak o kadar da kolay olmayacaktır. Yediklerimizin sağlıklı olmasına dikkat etmek, düzenli spor yapmak gerekiyor. Daha düzgün bir karına sahip olmak ilk olarak yapılması gereken vücudunuzun nasıl bir karın yağına sahip olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Böylelikle vücudunuzun da oluşan yağlanmanın hangi tip olduğunu öğrendiğinizde , karın yağlarından kolaya kurtulabilirsiniz ve istediğiniz görüntüye kavuşmanız hayal olmayacaktır.

Alkol İle Oluşan Yağlanma

Çok fazla tüketilen alkol karaciğerinizin alabileceğinden fazla alkol alması ile karaciğerinizin yorulmasına sebep olur. Böylelikle sindirim sisteminizi bozulur. Ayrıca alkol içinde oldukça yüksek kalori vardır. İşte bu nedenlerden dolayı yüksek kalori alır ve sindiriminiz zorlaşır kilo vermeniz çok kolay olmayacaktır. Yapmanız gereken ilk şey alkol alışkanlığınızı azaltmak ve düzenli beslenmeye özen göstermelisiniz. Beslenme düzeninizde taze sebzeler ve meyveler tüketmeniz karın yağlarından kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Doğumdan Sonra Alınan Kilolar

Kadınların çoğu doğum sonrası karın bölgesinde oluşan yağlardan şikayetçidir. Genellikle bu kilolardan kurtulmak o kadar kolay olmuyor. İlk yapmanız gereken doğum sonrası doktor kontrolü altında yapılması gereken egzersizleri yaparak bu yağlardan kurtulabilirsiniz. Böylelikle kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Stres İle Meydana Gelen Karın Yağlanması

Karın yağlanmanın bir diğer nedeni stres'dir. Stresli bir hayatınız ve uyku düzeniniz yoksa kilo almanız kaçınılmazdır. Nedeni stresli olan kişinin salgıladığı kortizol hormonu iştahacınızı açmanıza ve daha fazla kalori almanıza neden olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey uyku düzeninizi kontrol altına almak olmalı. Daha sonra beslenmenize dikkat ederek düzenli beslenmelisiniz.

NOT: Çok fazla kahve içiyorsanız biraz azaltmanızda fayda vardır.

Hormon Düzensizliği Yağlanma Yapar

Kilo almanızda ve yağlanmanızda, hormon dengenizin düzensiz olması etkiliyor. Yapmanız gereken ilk şey doktorunuza başvurmak ve hormon testi yaparak bu sonuçlara göre günlük beslenme düzeni oluşturmanız gerekiyor. Uygulamış olduğunuz beslenme düzeni ile daha sağlıklı olabilirsiniz.

Karında Oluşan Şişkinlik

Eminim karın şişliği hepinizde oluyordur. Karın şişliği genellikle sindirim sistemimizin düzenli çalışmamasından kaynaklıdır. Bu şişkinlikten kurtulmanın ilk yolu gün içinde çok fazla su tüketmeniz yeterli olacaktır. Bağırsaklarınızın daha iyi çalışması için yoğurt yada kefir gibi şeyler tüketebilirsiniz, böylece karın şişliğiniz azalır ve daha sağlıklı bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...