Golf Sporunun Ülkemizde Zengin Sporu Olarak Bilinmesinin Başlıca Sebepleri

6 Temmuz 2021

Golf Zengin Sporu Mudur? 


Golf dünya çapında sevilerek oynanan bir oyun olmakla beraber ülkemizde '' Golf zengin sporu '' şeklinde bir algı olduğu için orta gelirli insanlar tarafından pek bilinmeyen ve rağbet görmeyen bir spordur. Ancak sanılanın aksine golf sporu maddi açıdan olmasa bile zaman açısından zenginlik gerektirmektedir. Çünkü bilindiği üzere golf yaklaşık 4 saat süren bir spor dalıdır.  

 

 

Golf Sporunun Ülkemizde Zengin Sporu Olarak Bilinmesinin Başlıca Sebepleri


Birçok orta gelirli insan bu sporun giderlerini karşılayabilecek durumdadır. Çünkü ekipmanlar çok pahalı olmamasına karşın uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Bir golf sopası sizi yıllarca idare edebilir veya satın almak istemediğiniz herhangi bir ekipmanı kolayca kiralayabilirsiniz. Gelelim golf neden zengin sporu olarak bilinir sorusuna. Golf oynayan birçok insanın vakti diğerlerine göre daha fazladır, çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi golf yaklaşık 4 saat süren bir spordur. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine sahip olmayan biri bu sporu yapmakta oldukça zorlanır.

 

 

Bir diğer sebepte, golf oynanan süre boyunca kişilerin oldukça fazla vakti bulunmaktadır ve bu yüzden kişiler birbirleriyle belli konularda tartışmakta veya sohbet etmektedirler. Bunu bir zaman tasarrufu olarak gören birçok iş adamı bu sporu hem iş olarak görmekte hem de bir spor olarak görmektedir. Örneğin bir iş adamı golf oynarken projesi hakkında uzun uzun ve detaylı bir şekilde konuşabilir. Çünkü hem golf yorucu bir oyun değildir hem de oyunu oynarken oldukça fazla zamanınız vardır. Golf sporunun zengin sporu olarak bilinmesindeki bir diğer sebep ise insanların golf kültüründen uzak olmasıdır. Golf Avrupa ülkelerinde babadan oğula geçen ve bir kültür haline gelmiş bir spordur. Ancak Türkiye'de fazla bilinmediği için insanlar Golf hakkında önyargılara sahiptirler. Ayrıca Avrupa ülkelerinde her gelir kesiminden aile bu spor hakkında hem bilgi sahibidir hem de bu sporu bir aile etkinliği olarak görmektedirler. Türkiye'de bu sporun fazla bilinmemesi insanların onu zengin sporu sanmasına sebep oluyor. Ancak Türkiye'de bazı büyük şehirlerde belediyelerin halka açık golf sahaları bile bulunmaktadır.

 

 

Golf Oynamak İçin Ne Gerekir?

Kısacası golf oynamak için gerekli şeyler biraz ekipman ve bolca zamandır. Her hobide olduğu gibi golf oynamak için de belirli bir bütçeye sahip olmak gerekiyor. Ancak bu bütçe çalışan ve geçimini sağlayan bireylerin ödeyemeyeceği veya bütçelerini fazlaca aşacak bir miktar değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kendinize en uygun şekilde kiralama veya satın alma yaparak kolayca golf ekipmanlarına ulaşabilir ve bütçenize uygun bir biçimde bu spordan faydalanabilirsiniz. 

 

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Basketbolda İşaretler Ne Anlama Gelir?

26 Mayıs 2022

Basketbolda İşaretler Ne Anlama Gelir?Basketbolda hakemlerin kullandığı pek çok işaret bu...

Yaşlılıkta Spor Yapmanın Önemi Nedir?  

19 Mayıs 2022

Yaşlılıkta Spor Yapmanın Önemi Nedir?  Yaşlılıkta spor yapmanın önemi nedir sorusu he...

Uzak Doğu Dövüş Sporları

18 Mayıs 2022

Uzak Doğu Dövüş SporlarıUzakdoğu dövüş sporları rakibin saldırısını durdurmayı am...

WWE Nedir?

18 Mayıs 2022

WWE Nedir?WWE, World Wrestling Entertainment teriminin kısaltması olarak kullanılmaktadır. A...