Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?  

8 Mart 2022

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?  

Şiire ve şarkılara ilham veren gözler en önemli organlarımızdan biridir. Anlamlı gözler her zaman göz altı ve çevresine özen göstermeli, özellikle 30 yaşından sonra kaz ayağı olarak bilinen bölge artmaya başlarsa göz altı ve göz bakım maskesi ile bu sorunlu bölgeden kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için göz çevresi bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Göz bakımı yapılırken her zaman bakım gereklidir. Göz çevresindeki cildin normal cilde göre 7 kat daha ince olduğunu unutmayın, bu yüzden göz bakımı için kullandığım maske formüllerini veya makyajı kullanırken dikkatli olunmalıdır. Cilt yapınıza uygun ürünler göz çevrenize uygun olmayabilir. Göz bakım ürünleri seçerken genellikle doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Göz çevresindeki cilt zamana direnemez ve belli bir yaştan sonra yıpranmaya başlar. Bu doğal etkiye ek olarak, sigara ve alkol kullanımına, yanlış cilt ürünlerine, düzensiz yaşam ve uyku düzenine, strese bağlı olarak solüsyon çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar.  

Göz Çevresi Bakımı  

Göz çevresindeki cildi her zaman nemli tutmak ve göz bakımı için bitkisel göz kremleri kullanılmalıdır. Kırışıklıklar yeni oluşmaya başladığında gerekli önlemler alınarak süreci yavaşlatmak için düzenli beslenme, sebze ve meyve tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir. Günlük el masajı ile göz çevresindeki cildi sıkılaştırabilir ve gerdirebilirsiniz. Makyajı çıkarırken veya temizlerken, cilt bakımı veya temizliği yaparken her zaman göz çevresi ve göz altı bölgesine dikkat etmeli ve bu hassas bölgeye bu uygulamaları uygulamamalıyız. Göz bakımı diğer cilt bakım yöntemlerinden farklı ve dikkatli yapılmalıdır. Göz kırışıklıkları için maske formülü uygulamak söz konusu olduğunda, doğal bir yaklaşımı tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca göz kırışık kremi satın alarak göz çevrenizin bakımını yapabilirsiniz. Göz altlarınıza tahriş etmeyen ve nemlendirici bir krem ​​ile cildinizi besleyerek, düzenli bir yaşam ve uyku düzeni sağlayarak kırışıklıkları önleyebilirsiniz.  

Göz Çevresi Bakımında Kayısı Çekirdeği Yağı  


Kayısı çekirdeği yağını herhangi bir eczanede kolayca bulabilir, yeterli miktarda kayısı çekirdeği yağını  iki elin işaret parmaklarına alıp  göz altlarındaki kırışık bölgeye hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...