Granit Tezgahlar Nasıl Daha Parlak Olur?

21 Ağustos 2020

Zamanla kullandığımız bir çok eşyamız yada evimizin bazı kullanım alanları yıpranır ve eskimeye başlar.

Ne kadar temiz ve dikkatli kullanmaya çalışsak da belli bir süre eskisi kadar olmayacaktır. Fakat bazı kullandığımız ürünlerin malzemeleri farklı yapıya sahip olduğu için daha uzun ömürlü olurlar.

Granit Tezgahlar Nasıl Daha Parlak Olur?

Mutfakta temizliği kolay, cilasını parlatması pratik olduğu için özellikle mutfaklar da granit tezgah tercih ediliyor. Çok kolay işlemler ile tezgahınızı parlak bir görünüme ve daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

Temizlik Önemli

Tezgahınızı parlatmaya başlamadan önce ilk olarak üzerini temizleyelim. Özellikler üzerinde hiç bir şey kalmamasına özen gösterelim. Varsa öncelikler granit temizleyicisi kullanalım. dikkatlice bulaşık süngeri yada temiz bez ile güzelce temizleyelim. Daha sonra da kuru bir havlu yada kağıt havlu ile silelim.

 

Kendi Temizleyicinizi yapabilirsiniz

Tezgah temizleyici yerine sıvı sabun ile suyu karıştırarak mükemmel bir temizleyici hazırlayabilirsiniz. Eğer var ise sprey şişesinin içine yapmış olduğunuz karışımı ekleyerek kullanabilirsiniz. Sprey şişesini güzelce karıştırmaya özen gösterin.

Cila Nasıl Yapılır

Granit tezgahlar için tezgah parlatma ürünü de alabilirsiniz. Taş tezgahlar için kullanılan parlatıcılar da asit içeriği aşındırıcı olduğu için tezgahlara zarar verebiliyor.Bunun için alırken tezgahınızın özelliklerine uygun parlatıcıyı almaya dikkat edin. Şimdi tezgahınızı geniş açıdan dairesel haretler ile zarar vermeden bir bez yardımı ile ovalayarak temizleyin. Eğer marketler de satılan ürünleri almak istemezseniz kendi yaptığınız parlatıcıyı kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Cila Nasıl Yapılır

Granit tezgahları en güzel ve kaliteli şekli kabarma tozu ve ılık su ile yapılan karışımdır. Küçük bir kabın içine 3 bardak ılık su daha sonra 1/4 bardak kabartma tozu serpelim. Malzemelerinizi yavaşça karıştıralım. En son yaptığınız parlatıcıyı tezgahınızın üzerine döküp güzelce ovalayın daha sonra bez ve ılık su ile tezgahınızı silin.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...