Günlük Her Gün Badem Yemenin Mükemmel Faydası

24 Aralık 2020

Hem sağlığınız hem de görüntünüz için doğal uygulamalar ile sağlayabilirsiniz. Uzmanların araştırmaları sonucu, badem ve diğer yemişlerin tüketilmesi sağlık ve görüntünüzde inanılmaz sonuçlar vermiştir. Daha sağlıklı ve genç kalabilmek için bu besinleri ne kadar tüketilmeli? Fazlası zararlı mı yoksa faydalı mı olucak?

Bademin sağlık için olan faydası

Yapılan bir çok araştırmalar sonunda bademin yalnızca kanda ki lipid düzeyini normal hale getirmediğini, diyabet olanların kardiyovasküler rahatsızlıkların gelişebilmesini azalttığını görmüşlerdir. Bu yemişin vücudun yağ oranını azalttığı için daha hızlı kilo vermenize yardım eden mükemmel bir çözümdür.

Susam, keten ve kabak çekirdeği faydaları neler?

Keten tohumu sağlık acısından mükemmeldir. Sebebi ise kimyasal bileşimlerin en temelden her türlü vücut dengesini aynı şekilde gelişmesinde daha fazla görev alır. Susam tohumlar ise kimyasal olan bileşimleri, kan basınsın düşmesini sağlar ve böbrek yetmezliği ve kalp krizi problemini önlemektedir. Kabak çekirdeği ise, kan damarlarının genişlemesi için destek olan ve dolaşımın iyileşmesine ve hipertansiyon oluşmasını önlemede yardım eden çok fazla arjinin barındırır.

Cevizin sağlık için faydaları

Ceviz içinde bulunan mineraller sayesinde koroner ve kardiyovasküler kalp rahatsızlıkları riskini azaltmaktadır. Bunun yanı sıra yaş ilerlemesi sonucunda erkeklerde oluşan prostat kanserinde inanılmaz etkileri var ve içerisinde tokoferol adında doğal bir kimyasal barındırır.

Ayçiçeği çekirdeği nasıl bu kadar faydalı olur

İçerisinde bulunan antimikrobiyal ve antioksidan ayrıca iltihap önleyebilen özelliği sayesinde akciğer ve bronş enfeksiyonunu önlemektedir. Bütün bu faydaları almak istiyorsanız eğer, günlü olarak 30 gram ayçiçeği çekirdeği yemenizi ve bunu da bir rutin hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaju ve Antep fıstığı ile sağlıklı kalmak

Antep fıstığı sizi daha uzun sürede tok tutmaya ve kilonuzu kontrol etmeye yardım eden mükemmel bir besindir. Kaju ise anemiyi önleyebilen demir ile dolu diyebiliriz. Bunun yanı sıra diyabetlerin kan şekeri oranını düzenleyebilmektedir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...