Hastalıkları Tedavi Etmek İçin Kulaklarınızdaki Noktalara Dokunun

16 Ekim 2020

İnsanoğlunun vücudu gizemlerle doludur.Bilim dünyası ise bu gizemleri hala çözebilmiş değil.Bu araştırmalara eklenen yeni problem ise kulak problemleridir.

Bilim insanları kulaklarımızda bulunan problemlemleri kendi kendimize çözmemiz ve fark etmemiz için birçok yeni buluş ve yöntem keşfettiler.

Aslında hepimizin bildiği gibi kulakların görevleri arasında sesleri anlamak ve bunun sonucunda beynimize sinyal yollamaktır.

Kulak sadece sesleri değil aynı zamanda dengede kalmamızı da kontrol ediyor ve dengede kalmamıza yardımcı oluyor.

Tüm bunlara ek uzmanların keşfettiği yöntemler sayesinde ,kulaklarımızın bazı bölgelerine uygulanan işlemlerle vücudumuzdaki bazı sorunları çözebilme şansına sahibiz.

Aslında kulak vücudumuzun tam 6 noktası ile yakın ilişki içerisindedir.Sizler bu noktalara baskı yaparsanız , vücudunuzda farklı tepkiler veriyor.

Şimdi yazımızda sizlere bunları ayrıntılı şekilde anlatalım.

Üst Kulak Kısmı

Kulaklarımızın üst kısmı bizlerin omuzları ve sırtı ile ilişki içindedir.Eğer sırt bölgenizde yoğun ağrı ve gerginlik hissediyorsanız kulağınızın üst bölgesine 1 dakika kadar süre boyunca baskı uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Kulak Eğrisinin Üst Bölümü

Kulağımızın bu kısmı organlarla ilgilidir.Sizler heehangi bir organla ilgili rahatsızlık hissederseniz ,hemen kulağınızın bu kısmına bir mandal yerleştirin ve bir süre o şekilde bekleyin.Rahatsızlık duyduğunuz o bölge emin olun rahatlayacaktır.

Kulağın Üst -Orta Bölümü

Kulağın bu bölümü vücudumuzun eklem kısımları ile alakalıdır.Vücudunuzda eklem ağrısı mevcutsa kulağınızın bu bölgesine hafif bastırarak ağrıyı azaltmanız mümkün olacaktır.

Kulağın Alt-Orta Bölümü

Bu bölüm en çok burun kısmını ilgilendirir.Bu bölgeye bir mandal takın ve çok az bekletin.Daha sonra tıkanmış olan burnunuzun hemen açıldığına şahit olacaksınız.

Kulak Kepçe Kısmının Üst Kısmı

Kulağın bu bölgesi mide ile ilgilidir.Şayet mide ağrısı çekiyor yada sindirim ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız , kulak bölgesinin bu kısmına hafif bir baskı uygulayın ve rahatlayın.

Kulak Memesi Kısmı

Kulağın bu kısmı vücudun baş bölgesi ve kalp bölgesiyle alakalıdır.Bu bölüme hafif baskı uygularsanız başınızda ağrı veya migreniniz varsa hemen azalacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...