Şampuanın Bilmediğiniz Kullanım Alanları

15 Şubat 2021

Hepimiz saçımızı şampuan ile yıkarız. Hatta en güzel kokan şampuanları almayı tercih ederiz bazen. Beğenmediğiniz yada saçınıza iyi gelmeyen şampuanları artık atmanıza gerek kalmayacak! Şampuanın bilmediğiniz öyle kullanım yerleri var ki.. Duyduğunuzda sizde çok şaşıracaksınız.

Aldığınız şampuanın ya kokusunu beğenmediniz yada etkisi çok iyi olmadı. Hemen şampuanı elden çıkartmayı düşünmeyin. Şampuanı hiç tahmin etmeyeceğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Ev temizliği, sıkışmış vidaları gevşetmede hatta ayakkabı parlatmada da kullanabilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımızı duyduğunuzda eminim evde yedek şampuan bulunduracaksınız. Gelin birlikte inceleyelim.

Şampuanı Evde Kullanabileceğiniz Alanlar

Ayakkabılarınızı parlatabilir ve deri olan çanta, ayakkabılarda bir miktar bez üzerine damlattığınız şampuan ile daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Takılan fermuarınıza biraz şampuan damlatarak pamuk yardımı ile sürerek uygulayın. Böylece şampuan fermuarın daha kolay açılmasını sağlayacaktır.

Kıyafetlerinizde çıkmayan lekelerin üzerine yıkamadan önce bir miktar şampuan dökün ve bir süre öylece bekleyin. Daha sonra çamaşır makinenize atıp yıkayabilirsiniz.

Ses çıkaran kapı yada menteşelere şampuan sürerek sesin gelmesini önleyebiirsiniz.

Arabanızda bulunan krom kısımları şampuan ve karbonatı yoğun kıvama getirerek temizleyin. Pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Tıraş için şampuan ve saç kremleri mükemmel bir çözümdür. Sabundan daha nemlendirici özelliği olan ve bir çok kadının bu nedenle bacaklarında şampuan kullanmayı tercih eder.

Taraklarınızda yada saç fırçalarınızda biriken kir ve yağı çıkarmak için sıcak su içine biraz şampuan ekleyin ve tarak ve fırçanızı içine koyun bekletin. Sonuç tertemiz.

Sabun bazı kişilerde daha kuru ellere neden olabiliyor. Sizin de elleriniz sabundan dolayı kuruyorsa, şampuan ile yıkamanız daha iyi olacaktır.

Evinizde olan bitkilerin temizliği için şampuan kullanabilirsiniz. Bir miktar su içine şampuan ekleyin ve temiz bir bez yardımı ile bitkilerinizi temizleyin.

Lavabo ve banyolarınızda temizlik için deterjan yerine şampuan kullanabilirsiniz. Pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Evde sizden baloncuk isteyen çocuklarınız için, sıvı olarak sulandırdığınız şampuanı kullanabilirsiniz.

Yüzme ve dalışlarda gözlükleriniziniz buharlaşmasını önlemek için, gözlüklerin iç kısmını şampuan sürüp durulayın. Buharlaşmadığını göreceksiniz.

Makyaj için kullandığınız fırçaları şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Kilim yada halınıza dökülen sıvıyı temizlemek için, dökülen bölgeye şampuan dökün ve yedirin. Daha sonra havlu ile tüm ıslaklığı alabilirsiniz. Bu işlemi temiz olana kadar devam edin.

Resimde kullandığınız fırçaları temizlemek için, fırça üstüne bir miktar şampuan dökün ve iyice ovun. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. ( Resim için kullanılan fırçaları sıcak su ile yıkadığınızda, fırçanın yapışkan olan yeri yumuşar ve dökülür)

Sıkışan vidaları gevşetmek için şampuan kullanabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...