Her Gün Kulağınıza Bir Diş Sarımsak Koyduğunuzda Bakın Ne Oluyor!

1 Eylül 2021

Sarımsak faydaları saymakla anlatmakla bitmez. Doğanın en doğal mucizesi antibiyotik niteliğindeki bu doğal ürünü eğer her gün kulağınıza koyduğunuzda gözle görülür bir değişim yaşadığınızı göreceksiniz. Kokusu ile pek tercih edilmese de aslında sarımsak özü itibari ile hemen hemen vücuttaki her soruna iyi gelmektedir. Kulak ağrıları çocuk, genç, yaşlı herkeste görülebilir. Genellikle orta kulakta sıvı birikmesinden kaynaklı enfeksiyonlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Başladığı andan itibaren insanı huzursuz eden bu rahatsızlık için sarımsak doğal bir çözüm sunmaktadır.

 

 

Sarımsak Mucizesi

Kulak iltihaplarına bağlı olarak ortaya çıkan bu rahatsızlıklar doğal antibiyotik ve analjezik olarak bilinen sarımsak sayesinde evde kolayca tedavi edilebilir. 2 kaşık susam yağı içerisine 1 kaşık iyice ezilmiş sarımsağı hafifçe pişirin. Soğuduktan sonra yağı süzerek kulağınıza 2 ya da 3 damla damlatmanız yeterli olacaktır. 

Kokusuna dayanamadığımız bu mucizevî bitki aslında şifa kaynağıdır. Özellikle çocuklarda görülen kulak ağrılarına iyi gelmektedir. Çocuklarını dikkatli bir şekilde takip eden anne ve babalar doğal ilaçlardan faydalanmak istediklerinde sarımsağın faydalarından yararlanabilirler.

 

 

Günlük hayatımızı ciddi anlamda etkileyen bu ağrıları çekmek ve ilerlemesini durdurmak için sarımsak birebirdir. Kulaklarda zonklama, batma, yanma aşırı çınlama gibi farklı ağrı çeşitlerine doğal antibiyotik sarımsak ile şifa bulmak çok kolaydır. 

Kulak Ağrıları ve Sarımsak

Her sabah kulak ağrısı ile sarsılıyor, gün içerisinde bu rahatsızlık giderek artıyorsa öncelikle bir kulak burun boğaz doktoruna danışmanızda fayda vardır. Ancak doktora gitme imkânınız yoksa ve ağrı şiddetiniz az ve orta arasında bir değerse evde doğal antibiyotik olan sarımsak ile de kulak ağrınıza çözüm bulabilirsiniz.

 

 

Her sabah uyandığınızda kulağınızda ağrıyan yere yukarıda bahsedilen karışımı yaptığınızda ve bir tutam (2 ya da 3 damla) kulak içerisine eklediğinizde kısa sürede kulaklarınızdaki ağrının azaldığını göreceksinizdir. Sarımsak sadece kulak ağrıları için de kullanılmaz diş ağrıları için de yıllardır büyüklerimiz tarafından kullanılan bir bitkidir. Ağrıyan diş üzerine bir miktar sarımsak ezilerek konur ve bir süre bekletilirse kısa sürede diş ağrısında hissedilir oranda bir ağrı azalması görülecektir.

 

 

Ayrıca dökülen saç ve kaşlara da iyi gelmektedir. Birçok ünlü marka sarımsağın özünü ürünlerinde kullanmaktadır. Sarımsak faydaları bunlarda da sınırlı kalmamaktadır. Evlerde doğal çözümler ile rahatsızlıklarına çözüm arayanlar için sarımsak çok faydalı bir bitkidir. Hemen her yerde ulaşabileceğiniz bu ürünü uygun fiyatlarla dilediğiniz yerde bulabilirsiniz. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...