İlginç Tedavi Yöntemleri

7 Şubat 2022

İlginç Tedavi Yöntemleri

İnsanoğlunun varlığından bu yana çeşitli hastalıklarla başa çıkmak zorunda kalması bu hastalıkların tedavisinde de pek çok farklı yöntemin denenmesine sebep olmuştur. Tarih boyunca denenen bu tedavi yöntemlerinin bazıları halen kullanılmakta olup bazıları ise kullanıldığı dönem zararlı etkilerinin tam olarak saptanamamasından dolayı tarihe karışmıştır. Yazımızın detayında ilginç tedavi yöntemleri ile ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz.

  • Arı iğnesi tedavisi: Çin gibi ülkelerde halen işlevsel olarak kullanılan bu tedavi yöntemi arı iğnelerinin vücudumuzda bulunan akapuntur noktalarına getirilerek vücudumuzu sokması sağlanmaktadır. Bu yöntem arı iğnesinin içeriğinde bulunan çeşitli maddelerin enerji alanlarımızdan vücuda alınarak çeşitli hastalıkların tedavisi amaçlı kullanılmaktadır. Kas ağrıları, romatizmal hastalıklar, grip ,eklem ağrıları gibi pek çok hastalığın tedavisinde başvurulan yöntemlerden biri olan arı iğnesi tedavi en ilginç tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.
  • En ilginç tedavi yöntemlerinin başlarında gelen lavra tedavisi yöntemi halen pek çok üniversitede aktif olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Kurtçuk tedavisi olarak da anılan bu tedavide imnun yönünden yetersiz olan hastalarda ölü dokular üzerine bu dokuları canlandırma amaçlı lavralar yerleştirilmekte ve bu sayede yaranın iyileşmesi hızlandırılmaktadır. Bilimsel bir tedavi yöntemi olan lavra tedavisi lavraların çeşitli enzimler üreterek yara içinde bakteri azalmasını hızlandırmak sureti ile iyileşme sağlamaktadır. Bu işlemin mutlaka uzman hekimler kontrolünde yapılması gerekmekte olup bazı hastalarda kullanımı uygun olmamaktadır.
  • Sülük tedavisi tarih boyunca ve halen kullanılmakta olan en ilginç tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Ağrıları azaltma, ruhsal olarak rahatlama sağlayan bu tedavi yönteminde kan dolaşımı hızlandırılmak sureti ile çeşitli hastalıklara iyi gelen bir yöntem olmaktadır. Vücutta bulunan mikrop ve enfeksiyonel virüs yapıları bu tedavi yöntemi sayesinde vücuttan rahatlıkla atılabilmektedir. Sülüklerin kanı emerken salgıladıkları enzimlerin etkisi ile hastalıkların tedavi edildiği sülük tedavisinin miladı 2500 yıl öncesine dayanmaktadır. Sülük tedavisi uygulamasında da pek çok kritik nokta bulunmakta olup bu tedavi yöntemini kullanacak kişilerin uygulamayı uzman kişiler eşliğinde yaptırması tavsiye edilmektedir.
  • Dokunarak tedavi Yöntemi : Enerjisel olarak vücudu iyi etme amacında olan bu tedavi yönteminde vücudun enerji bölgelerine dokunmak sureti ile yapılan bir tedavi çeşididir. Halen pek çok ülkede uygulanan bu yöntem giderek daha fazla yaygınlaşmaktadır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Korona Virüsü Aşıları Yeni Varyantlara Karşı Etkili Midir?

29 Temmuz 2022

Korona Virüsü Aşıları Yeni Varyantlara Karşı Etkili Midir?Korona virüs, Çin ülkesinde...

Alternatif Tıp Tedavi Yöntemleri

14 Haziran 2022

Alternatif Tıp Tedavi YöntemleriHomeopati, kişiye özgü uygulanabilen bir alternatif tedavi ...

Korona Virüs Aşısının Pandemiye Etkisi

9 Haziran 2022

Korona Virüs Aşısının Pandemiye EtkisiPandemi kıtalar arası yayılma özelliği olan salg...