İnsanların Güvenini Kazanmak

20 Ekim 2021

Kişiler hayatını daha huzurlu yürütebilmek için insanların güvenini kazanmak isterler. Bu sayede çevresi geniş ve sevilen insanlar olacaklarını düşünürler. İnsanoğlunun güven duymaya her zaman ihtiyacı olmuştur. Fakat güven kolaylıkla elde edilen bir duygu değildir. "Her insana güvenilmez" sözünü büyüklerimizden sıkça duymaktayız. Birine veya bir şeye itimat etmek, güven duymak demektir. Güven duyulan tarafa karşı bağımlılık ve savunmasızlık durumları sıklıkla yaşanmaktadır. Fakat güven olmadan da sevgi ve saygı olmaz. Birilerine güven duymak aslında tehlikeyi de göze almaktır. Çünkü güvenilen kişiler bazı durumlarda sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Bu durumda incinmenize ve üzülmenize yol açar. Hatta hasar gören güven duygunuz ve kalbiniz bir daha kimseye güvenmek istemez ve insanlara şüpheyle yaklaşır. Nasıl ki güvendiğiniz kişinin sizi hayal kırıklığına uğratmasını istemiyorsanız aynı şekilde size güvenenleri de hayal kırıklığına uğratmaktan kaçınmalısınız. 

İnsanların Güvenini Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

İnsanların güvenini kazanmak sanıldığı kadar kolay bir mesele değildir. Bu bazen zaman alabilir veya istediğiniz sonucu vermeyebilir. Bu yüzden güven kazanma yolunda sabırlı olmak gerekmektedir. Öncelikle desteklerinizle insanların yanında olduğunuzu göstermelisiniz. Sevginizi ve saygınızı daima yansıtmalısınız. Böylece insanlar sizden aldıkları pozitif enerjiyle ve sevgiyle size yavaştan güven duymaya başlar. Bununla beraber güvenini kazanmak istediğiniz kişiye karşı her zaman içten davranmalı ve konuşmalarınızda bir o kadar içten olmalıdır. Yanlış anlaşılmaların yaşadığı durumlarda ise istemeyerek yaptığınızı ve bu konuda üzgün olduğunuzu hemen belirtmelisiniz. Böylelikle karşı taraf ne kadar üzgün olduğunuzu anlayacaktır. Güven kazanma da en önemli nokta ise yalan söylememek ve sır saklamamaktır. Çünkü bu gibi durumlar karşı tarafın güvenini ciddi anlamda sarsmaktadır. Bunun sonucunda da sizinle iletişimi kesebilir ve bir daha görüşmek istemeyebilir. Bu yüzden bu konuda çok dikkatli olmak gereklidir. İnsanların güvenini kazanabilirsiniz fakat o güven sarsıldıktan sonra tekrar kazanmak çok zordur. 

İnsanların Güveninin Kazanmak Neden Önemlidir?

Manevi olarak rahatlamak isteyen insanlar için başka insanların güvenini kazanmak çok önemlidir. İnsanlar size güvendikçe daha çok sevilen insanlar olacaksınız. İnsanların güvenini kazanmadan hayatınızı devam ettirmeniz zor olabilir. Hatta insanların birbirine güveni olmadan yaşamak imkansızdır diyebiliriz. Çünkü bu durum her yerde karşınıza çıkabilir. İnsanlar sizinle konuşmak ve birlikte olmak istemez. Bu da size psikolojik olarak zarar verebilir. Arkadaş, dost veya çevre edinmenin başında güven gelmektedir. İnsanların size çıkar amaçlı yaklaşmasını istemezsiniz. Bu konuda dikkat etmek gereklidir. Aynı zamanda izlerde insanlara hiçbir çıkar gütmeden yaklaşmalısınız. İnsanlar bunu fark ettiğinde sizden uzaklaşabilir. Bunun yaşanmasını istemiyorsanız, insanlara karşı tek çıkarınız sevgisini ve güvenini kazanmak olmalıdır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Anarşizm ‘in Öğretisi Nedir?

1 Eylül 2022

Anarşizm‘in öğretisi nedir? Sorusu insanların birbirlerine sıklıkla sorduğu bir sorudur. He...

Dünyaca Tanınan Türk Ressamlar

1 Eylül 2022

Dünyaca Tanınan Türk Ressamlar yazımızda hem dünyanın dört bir yanına duygularını dağıt...

Batıl İnanç Nedir?

1 Eylül 2022

Batıl inanç nedir? Sorusu son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan bir durum halini aldı. Bun...

EN ÇOK İZLENEN FİLMLER

30 Ağustos 2022

Tüm zamanların en çok izlenen ve hasılat yapan filmleri neler? 1. AVATAR James Cameron...