Instagram Hikâyeye Link Ekleme 

8 Ağustos 2021

 

Instagram hikâyeye link ekleme en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Peki Instagram hikâyeye link ekleme nasıl yapılır? Instagram hikâyeye link eklemek için kaç takipçi olması gereklidir? 10 bin takipçisi olmayan hesaplar Instagram hikayelerine link ekleyebilir mi? Bu yazımızda bu soruların hepsini yanıtlıyor olacağız.

Instagram hikâye paylaşımlarınızda ekranı yukarı kaydırmalı link paylaşımı son zamanlarda özellikle işletme hesapları ve influencerlar tarafından en sık kullanılan özelliklerden biri haline geldi. Bunu yapabilmek için minimum 10 bin takipçinizin ve işletme hesabınızın olması gerekmektedir. Instagram hikayesine link ekleme paylaşımını yaptığınız veya sattığınız ürün ve hizmetlerin çok daha rahat bir şekilde incelenebilmesini sağlıyor. Bağlantının kolayca incelenebilir olması da satışları arttırıyor.

 

 

Instagram Hikâyeye Nasıl Link Eklenir?

Instagram hikâyeye link eklemek için ilk koşul hesabınızın işletme hesabı olmasıdır. Eğer hesabını bir işletme hesabı değilse, hesap ayarları kısmından kişisel hesabınızı bir işletme hesabına çevirebilirsiniz. İkinci koşul ise oldukça önemlidir. Hesabınızın tam 10 bin takipçiye sahip olması gerekiyor. Ne yazık ki Instagram 10 bin takipçiye sahip olmayan hesapların hikayelerinde link paylaşımı yapmasına olanak sağlamıyor. 

 

 

Eğer bu iki koşulu yerine getirebildiyseniz bundan sonra yapmanız gerekenler oldukça basittir. Instagram Hikâyeye link ekleme özelliğini kullanmak için, hikayenize atacağınız görseli seçtikten sonra, ekranda sağ üstte çıkan zincir sembolüne tıklamanız gerekiyor. Bu sembole tıkladıktan sonra hikayenize istediğiniz linki ekleyebilir ve takipçilerinizin yukarı kaydırarak linke erişmelerini sağlayabilirsiniz. 

 

 

10.000 Takipçi Olmadan Instagram Hikâyeye Link Ekleme

Instagram hikâyeye link ekleme ve Instagram yukarı kaydırma özelliklerini kullanmak istiyorsanız öncelikle bir işletme hesabına ve 10 bin takipçiye ihtiyacınız var.  Fakat bu şartları yerine getirmeden de hikayelerinize link eklemenin bir yolu var.

10 bin takipçiye sahip olmadan hikayelerinizde link paylaşımı yapmak istiyorsanız öncelikle bir IGTV kanalınızın olması gerekmektedir. Zaten bir Instagram kullanıcısıysanız, paylaşım yapmasanız dahi bir IGTV kanalına sahip olmuş oluyorsunuz. Öncelikle IGTV' de paylaşmak üzere en az 15 saniyelik bir video çekmelisiniz. 

 

 

Çektiğiniz videoyu IGTV kanalınıza yüklerken başlık kısmına linki işaret edecek bir ok ekliyorsunuz. İsteğe bağlı yazı ile de destekleyebilirsiniz. Açıklama kısmına ise hikayenizde paylaşmak için istediğiniz linki yazabilirsiniz. Sonra bu videoyu IGTV de paylaşmanız gerekiyor.

Şimdi yapmanız gereken ise hikayelerde paylaşmak üzere yazı, resim veya bir video oluşturmak. Oluşturduğunuz hikâyeyi paylaşırken yukarıda çıkan artı (+) işaretine tıklayarak açılan ekrandan daha önce IGTV de link ekleyerek paylaştığınız videoyu seçerek hikâyeyi paylaşmanız gerekiyor. Ve işte link eklediğiniz hikayeniz artık hazır. 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...