Kabızlık için Bağırsak ve Kolon Temizleyen Kür

8 Aralık 2020

Zaman zaman herkes kabızlık sorunu yaşıyor.

Böyle zamanlarda bu durum artış gösterdiğinde ise karın tabi şiş olarak geziyoruz. Tuvalette daha fazla kalmalar. Bundan nasıl kurtulurum diye kendine çare arayanlar...

Şöyle yapabilirsiniz? Bunun üstesinden nasıl gelirim onu öğrenmeli ve kendinizi doğal yöntemler ile bir kür hazırlayın.

Ayrıca bu karışım sizin sadece kabızlık sorununuzu çözmüyor, bağırsakların (kolonların) temizlenmesini isteyen kişiler, vücutta biriken toksinleri atmak için de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Hadi gelin anlatmaya başlayalım.

Malzemeler

  • 1/2 su bardak doğal hazırlanmış elma suyu ( kan şekeri dengeler ve bağırsakları temizler.)
  • 1/2 su bardak ılık su ( diğer olan malzemelerin mide de zarar oluşmasını önler ve toksin birikimini vücuttan uzaklaştırır ve böylece bağırsakları daha rahat ettirmek içindir)
  • 2 çorba kaşık sıkılmış limon ise ( içinde C vitamini olması ile daha güçlü antioksidan özelliği olmasından kaynaklıdır)
  • 1 çorba kaşık zencefil suyu ( sindirimi kolaylaştırır ve şişkinliği alır, ayrıca vücutta oluşan toksin birikimi attı içindir)
  • 1/2 çay kaşık denizi suyu ise ( vücutta oluşan zararlı maddeleri daha hızlı attı içindir)

Yapılışı

Doğal ve taze olan elma ve az miktarda zencefil suyunu çıkarın. Bunu en hızlı ve kolay katı madde sıkacağı ile yapabilirsiniz. Daha sonra bir adet limon suyunu sıkın ve 2 çorba kaşık elde edin. Hazırladığınız tüm malzemeleri karıştırın ve işlem tamamdır bu kadar!

Bilinmesi gerekenler: nelere dikkat edilmeli ve nasıl kullanılmalı?

Artık tarifi öğrendik ama bu yeterli değil. Kabızlık ve bağırsakları temizleyen bu kür, vücudunuzda bir detoks oluşumu yarattığı için bu karışımı iki günden fazla içilmemeli, eğer iki gün içtiyseniz iki günde ara vermelisiniz.

Bu kürü günlük hayatımızda nasıl kullanılmasına gelirsek eğer, sabah aç karnına, bunu ağız temizliğiniz olduktan sonra tüketebilirsiniz. Daha sonra öğle yemeği yada sonra biraz ara verip bir 2 bardak da için. Ara öğünde de akşam üzeri 1 bardak, son olarak ta saat 18.00 yada 19.00 arasında içerek günlük limitinizi doldurabilirsiniz.

Böylece günde 5-7 bardak içtiğiniz bu kürü saat 18.00 ve 19.00 dan sonra içmeyin. Bu doğal karışım bağırsakları hareket ettirdiği için, akşamdan sonra içilmesi uykunuzun bölmesine neden olacaktır. Çünkü çok fazla tuvalete çıkmak durumunda kalırsınız.

Bu karışım içerisinde antioksidan etkisinin olması, hamile olan kadınlar ve hipertansiyon, diyabet gibi önemli hastalıkları olan kişiler, alerjisi olan kişilerin ve ilaç kullananlara bu kür tavsiye edilmiyor. Doktorunuza sormadan bu kürü yada farklı uygulamaları kullanmayın. Lütfen dikkat!

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...