Kadınların Yaşlı Görünmesine Sebep Olan Gündelik Yaşam Stili ve Alışkanlıkları

9 Eylül 2020

Çoğu kadın ve erkeğin hayalidir hep genç kalmak.Bu durum belli bir yaş aralığına gelen kadınlarda daha yaygın bir durumdur.Hatta yaşlanma belirtilerini yok etmek ve yavaşlatmak uğruna kozmetiklere tonlarca para harcanıyor.

Genelde zamanı durdurmak ister insanlar .Ama buna da gerek yok bir kaç adımda genç görünmek mümkün.Genellikle 20'li yaş dönemine geldiğimizde yüzümüzde hafif kırışmaları farkederiz.Bu durum 30'u geçince daha da artmaya başlar.Buda haliyle can sıkıcı bir hal alır. Güzellik anlayışı en fazla kadınların merak konusudur.Hep genç kalmak , yaşının altında görünmek her kadını mutlu eder.

Yer çekiminin etkisi altında olduğumuz için cildimiz belli bir yaş aralığını geçince sarkamaya başlar.Bu durumu fark eden kadınlar kozmetiğe tonlarca para harcar.

Alında genç görünmek çok da zor değil.Günlük alışkanlıklarınızı değiştirerek ve bir kaç stil kuralına uyarak olduğunuzdan yaşlı görünmenizin önüne geçebilirsiniz.Gün içinde yapılan yanlış alışkanlıklar sizi yaşınızın üstünde göstermeye mahkum bırakıyor.

Saç bakımı için kullanılan elektronik aletleri çok fazla kullanmak

Saç yüzümüzün adeta tamamlayıcısıdır. O yüzden saç bakımı güzellik açısından en önemli unsurlardan birisidir.Genç ve dinamik saçlara sahip olmanız sizi daha genç gösterecektir emin olun.Günlük hayatta saç kurutma makinasını ve buna benzer diğer saç aletlerini çok fazla kullanmak saçlarınıza çok fazla zarar vermekte ve saçlarınızın tel tel ve mat görünmesine sebep olmaktadır.

Çoğu zaman bu aletleri kullanıp saçlarımızı harika şekillere koyarız evet ama bunun yanında saça ciddi zararları dokunur.Saçların yıpranması ve bakımsız bir hal alması demek sizin yaşınızın büyük ve olgun görünmesine sebep olmak demektir.O yüzden çok fazla kullandığınız o tarz aletlere biraz ara verip doğal saçınızla gezmeyi öneririz.

Abartı makyaj yapmak

Abartı makyaj yapıp güzel olmayı hayal edenler yanlış yoldasınız.Abartı makyaj o için sizin gözünüze hoş gelebilir ama bu durum dışardan pek de hoş görünmez.Her zaman yapılan fresh ve sade makyaj sizin yaşınızın altında görünmenize sebep olacaktır.Kötü makyaj kötü görüntü demektir.Makyajı az yapmak cildinize daha az zarar verip cilt sağlığınızı koruyacaktır. Buda cildin erken yaşta yıpranmasınının önüne geçecektir.

Yanlış seçilip uygulanmış Saç rengi

Saç rengi yaşınızı büyük yada olduğundan küçük göstermenizi sağlacak en önemli unsurdur. Bazen büyük bir yanılgıya düşer ve gri tonlarda saç rengi seçeriz. Unutmayın gri saç rengi her zaman yaşınızı büyük gösterecektir.Ayrıca saçınızı boyarken öncelikle ten uyumunuza ve göz rengi uyumunuza dikkat ederek seçim yapın.Bu durum yaşınızın altında göstermeniz için bir fırsattır unutmayın..

Cilde peeling uygulamasını fazla yapmak

Peeling cildi zamanla biriken ölü hücrelerden arındıran muazzam bir temizlik çeşididir.Ama bu durumu abartarak yapmak cildinize zarar verecektir.

Bazen sert peeling ürünleri satın alırız ve bu ürünleri sıkça ve bastırarak uygularız ,bu durum cildimizin hücrelerine ciddi zararlar verebilir.Cildin zarar görmesi sizi daha olgun ve yaşlı göstermeye yetecektir.

Yüze güneş kremi sürmeyi ihmal etmek

Yaz günlerinde belli saatlerde yeryüzüne ulaşan güneş ışınları cilde ciddi anlamda zarar vermektedir.Çoğu insan güneşin tam tepede olduğu saatlerde dışarda olmak zorunda olurlar, ve dışarı çıkarken güneş kremi sürmeyi ihmal ederler.

Bütün bir yaz boyunca cildinize güneş kremi sürmezseniz cildinizde güneşe bağlı kalıcı cilt hasarları bırakabilirsiniz.Cildinizde zamanla oluşacak lekeler ve cildinizdeki sertleşme sizi daha yaşlı göstermeye yetecektir.

Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyelim, mümkün olduğunca güneşin dik geldiği saatlerde dışarda olamamaya özen gösterelim.

Zengin ve besin değeri yüksek gıdaları yememek

Hayatımız boyunca cildimiz dışardan pek çok doğal duruma maruz kalır. Bunların başında güneş, rüzgar , su ve buna benzer bir çok şey.

Cildimizin sürekli bir takım durumla baş başa kaldığını hesap edersek , bizim de bunlara karşı cildimize sağlıklı beslenerek yardımcı olmalıyız.Güçlü ve dengeli beslenme cilt sağlığı açısından çok önemlidir.

Yeterli uyku uyuyamamak

Yeterli ve sağlıklı uyku hepimizin ihtiyacı olan günlük bir ihtiyaçtır.Rahat ve yeterli uyuyan bireyler uykudan dinç uyanır.Bu durum tüm vücudu etkiler.

Eğer gece yeterince uyukunuzu alamadıysanız ,sabah mor koyu halkalı ve şiş gözlerle güne merhaba dersiniz.Bu durumun yaşanmasını istemiyorsanız lütfen yeterli ve sağlıklı bir uyku çekin.

Bedeninize büyük gelen giysiler giymek

Bedeninize büyük yada küçük ölçülerde olan kıyafetler her zaman stil hatası ve risktir.Çoğu kadın bedenine büyük gelen kıyafetleri tercih eder .Bu durumun onlardaki bazı kusurlarını kapatıp onları daha alımlı gösterceğine inanırlar.

Aksine bedeninize büyük gelen kıyafet tercih etmek , sizi daha olgun göstermeye yetecek bir stil hatasıdır.

Lütfen hangi kiloda olursanız olun , bedenize tam oturan ve uygun kıyafetler giyin.Bu durum sizi hem genç gösterecek hem de kilonuzu kapatacaktır.

Günlük su ihtiyacını karşılayamamak

Su içmenin tüm vücuda olan faydalarını bilmeyen yoktur sanırım.Yeterli su içmek hem sizi daha enerjik yapar hemde fazla kilolarınıza veda etmenizi sağlar.Tüm bunların yanında cilde yararları çok fazladır.

Cilt kuruluğunun en baştaki sebebi yeterli su içememekten kaynaklanır.Oysa ki bizler kuruyan cildimize çare olarak çoğu zaman krem ve losyon uygularız.Ama bunu yapmadan önce su içerek bu durumu önlemeliyiz.Bol su içmek cildi canlı ve nemli tutar. Nemli ve temiz cilt aynı zamanda genç gösterir.

Çok ince kaş kullanmak

Çok fazla ince kaş sizi gereğinden sinirli ve olgun gösteren en önemli stil hatasıdır.Dolgun ve hacimli kaşlara sahip olanlar her zaman daha genç ve dinamik görünürler.Özellikle kavis verilen kaşlar hem sinirli hem olgun gösterir.Doğal kaş yapısına sahip olanlar genç görünüme kavuşmanın ilk adımını atmış olurlar.

Stresli Yaşam

Yaşlanmanın en büyük nedeni stres.Evet yanlış duymadınız stres.Çağımızın en büyük derdi stresli yaşam.Stres hem sağlığı hemde cildi olumsuz etikler.Şu yaşadığımız dönemde stres her yaş grubunu etkiliyor.

Çok stresli bir hayata sahip olan kadın grupları 10 yıl daha yaşlı görünmelerine sebep oluyor.Stres iç organları etilediği gibi zamanla dışa vurup ilk cildimizi etkilemeye başlıyor.Stresi hayatınızdan çıkarın ve cildinizin sağlığını koruyun.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...