Kansere Sebep Olan ve Katiyen Yememeniz Gereken 15 Yiyecek

28 Eylül 2021

Sağlıklı beslenmek kanser riskini ortadan kaldıracaktır. Yiyecek sanayisinin gelişmesi ile birlikte hazır gıdalar ön plana çıkmış ve tüketimi fazlalaşmıştır. Özellikle hazır gıda ve işlenmiş gıdaların sebep olabildiği sağlık problemleri kanser hastalığının tetiklenmesinde etkili olabilmektedir.

 

 

Uzak Durulması Gereken Gıdalar

 1. Patlamış mısırı mikrodalgada yapmak; tava ya da tencere yerine bir poşet içerisinde mikrodalgada mısır patlatmayı düşünüyorsanız hemen vazgeçmelisiniz. Mikrodalga içerisinde patlatılan mısırın böbrek, karaciğer ve mesane yetmezliğine neden olduğu keşfedilmiştir.
 2. Konserve yiyecekler; Özellikle çalışan insanların tercih ettiği konserve yiyecekler depolanırken kullanılan yöntemler dolayısıyla sağlıksız besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca konserve yiyeceklerin saklanma yolu olarak tercih edilen alüminyum kutular kanserojen madde içermektedir.
 3. Cips; cips içerisinde bulundurduğu son derece yüksek yağ miktarı ve sodyum oranıyla vücudu zehirlemek için birebirdir. Yapay tatlandırıcılar, renklendiriciler ve yüksek kızartma yöntemleri kullanıldığından sigarada bulunan kanserojen maddelerle birebir örtüşerek zararlar ortaya çıkarmaktadır.
 4. İşlenmiş etler; işlenmiş etler denilince akla hamburger, sosisli sandviç gibi yiyecekler gelmektedir. Bu tür yiyecekleri sürekli tüketen insanların kansere yakalanma oranının %22’ye kadar arttığı gözlemlenmiştir.
 5. Çiftlikte yetişmiş somonlar; bir denizde değil de çiftlikte yapay ortam koşullarında yetiştirilmiş somonlar omega 3 yağları açısından eksiktirler. İçerisinde çok fazla kimyasal ve antibiyotik barındıran çiftlik somonları yeterli beslenemediklerinden vücuda fayda değil zarar vermektedir.
 6. Trans yağlar; trans yağlar, yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını sağlamak için kullanılır. Bu yöntem vücutta kansere karşı savaşmakla görevli bulunan hücrelerin yapısını etkiler.
 7. Beyaz un; değirmenlerde bulunan kimyasal gazlarla unun ağırlaşması sağlanır. Böylece zararlı maddeler açığa çıkartılmış olur.
 8. GDO; genetiği değiştirilmiş gıdalar bir tarlaya da seraya değil laboratuvar ortamında üretildiklerinden bağışıklık ve sindirim sisteminde oldukça zararlıdır.
 9. Yapay tatlandırıcılar; yapay tatlandırıcılar içerisinde bulundurdukları kimyasallarla vücuda oldukça zarar vermektedir.
 10. Alkol; belki de en zararlı besinlerin başında gelen alkol yemek borusu, karaciğer, kolon gibi kanser türlerinin risklerini arttırmaktadır
 11. Organik olmayan meyve sebzeler; şehir yaşantısının en kötü imkânı belki de organik beslenememektir. Organik beslenmeme insan vücudunda ciddi sağlık problemleri yaratmaktadır. Üzerinde bulunan kimyasal kalıntılar yıkanmakla giderilemediğinden sağlığımıza zarar vermektedir. Mümkün olduğunca organik beslenmeye çalışılmalıdır.
 12. Salamura; Salamuraya yatırılan ürünler tuz ve sirke ile sertleştirilir. Uzun süre dayanması için hazırlanan bu besinlerin içerdiği aşırı tuz kanser oluşumu için zemin hazırlayabilmektedir.
 13. Sıcak içecekler; gereğinden fazla sıcak içecek tüketmek yemek burnunuza zarar verecektir. Yemek burnunuzun dayanabileceği sıcaklık değeri 65 santigrattır. Sürekli sıcak tüketmek ve yemek borusu kanserini ortaya çıkartabilmektedir.
 14. Mısır şurubu; mısır şurubu, tatlandırıcımı yerine kullanılmaktadır. Fakat kanser hücrelerinin En sevdiği besinin mısır şurubu olduğu da unutulmamalıdır. Mısır şurubu genel olarak paketlenmiş yemeklerde bulunmaktadır.
 15. Konserve domates; konserve domates, domatesini tazeliğini koruması için başvurulan bir yöntemdir. Ancak besinleri uzun süre tazeliğini koruması mümkün olmadığından domatesleri konserve kullanılan birçok yöntem yüzünden insanlar kanser olabilmektedir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...