Kantaron Yağı Her Derde Şifa.Bu Yağın 7 Yararı

11 Kasım 2020

Kantaron yağının faydası için bir araştırma yapılsa, bu araştırma çok uzun olabilir. Çünkü kantaron yağı yararı anlatmak ile bitmez. Yalnız sizin için en iyi faydalarını araştırdık ve bir liste hazırladık. Gelin bu listeye bir göz atalım.

Kantaron yağı

Kantaron bitkisinden yapılan çok faydalı bir yağdır. Uzun yıllar öncesinden bu yana kullanılan bu yağ, faydaları anlatmak ile bitmiyor. Eski dönemlerde, tıp alanında kullanılmış olan kantaron yağı, en şifalı yağlar arasındadır. En çokta sarı kantaron dediğimiz her çeşit hastalığa deva olarak bilinir.

Kantaron Yağı Yararları

1. Yanık ve yara izi

Yara ve yanık izlerinde kantaron yağı uygulandığında ağrı ve acının azalmasına yardımcı olmaktadır. Ezik, kesik, darbeler sonucunda ve çarpmalar sonucunda ortaya çıkan morlukların iyileştirilmesi için faydası vardır. Güneş ışınlarından kaynaklanan yanıklarda etkisi olan kantaron yağı, ayrıca günlük güneş kremi olarak da kullanılabilir. Güneş ışınlarına karşı oldukça etkili güce sahiptir.

2. Mikrop öldürücüdür

Kantaron yağı içerisinde antiseptik özelliği olması ile mükemmel bir mikrop öldürücü görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda mikroplardan kaynaklı yarada oluşan iltihaplanmayı de önlemektedir.

3. Vücut direnci için faydası

Vücuda oldukça yararı olan kantaron yağı, vücudun güç kazanmasına, kan şekerini düşürür, ishali durdurur, hazmı hızlandırır ve vücutta çarpma yada darbe olma sonucu oluşan şişlik ve morlukları giderir.

4. Mide rahatsızlığına

Hepimiz bazı günler mide rahatsızlığı geçirebiliyoruz. Yanma ve ağrılarda oldukça faydalıdır kantaron yağı. En çokta mide ağrısına iyi gelen ve kısa sürede acıyı dindirebiliyor. Alternatif tıp alanında, kantaron yağı mide ülseri hastalığında tedavi amaçlı kullanılır.

5. Cilt Problemleri

Kantaron yağının cilt üzerinde oldukça faydaları vardır. Cilt bakımında da kullanılan kantaron yağı, düzenli kullanıldığında cildin daha pürüzsüz, canlı olmasını sağlayacak ve solan ve yıpranan cildi onarmaktadır. Bebeklerde de kullanılan kantaron yağı, oluşan pişiği hemen geçirir. Bebeklerde düzenli olarak kullanıldığında, bebeğin yeniden pişik olmasını önler.

6. Ağrı Kesici özelliği

Kantaron yağının ağrı kesici özelliği ile çocuk yada bebeklerde karında ağrı olduğu zamanlarda karnına sürülüp masaj yapılarak ağrıyı kesmesine yardımcı olacaktır. Siyatik, lumbago, sırt ağrısı ve romatizma ağrılarında masaj yaparak kullanılırsa ağrıda azalma sağlayacaktır. ağrı için yapılan masaj yöntemlerinde, ardıç yağı ve kekik karıştırılıp kullanıldığında faydası daha çok artacaktır.

7. Kanamalar

Kaza sonucunda oluşan iç kanama yada iç yaralanma durumunda kantaron yağı, fayda sağlayacaktır. Kazadan sonra düzenli olarak içildiğinde, iyileşme daha hızlı olur. Kantaron yağının bir özelliği damar büzücü olması kanamayı kısa zamanda durdurur. Varis sorunun olan kişilerin, kantaron yağını kullanarak iyileşmesini sağlayacaktır.

Faydası oldukça fazla olan kantaron yağını çok abartmadan kullanmakta fayda vardır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...