Kireçlenme Sorunu İçin Çınar Yaprağından Faydalanın

28 Eylül 2020

Kireçlenme yaş aldıkça , hareket kısıtlılığının sıkça yaşandığı dönemlerde ortaya çıkan hayatı zorlaştıran bir sorundur.

Kireçlenme yaş gençken önceleri hafif bir ağrı şeklinde ortaya çıkar .Daha sonra yaşın ilerlemesi sonucu ağrıların şiddet boyutu artar. Bu nedenle ağrının ortaya ilk çıktığı zamanda ağrıyı önemseyip , tedavi yolarını bulmamız gerekir.Kireçlenme , kol bölgesinde ,bacakların olduğu kısımda , bel bölgesinde ,boyun kısmında ve parmaklarda olacak şekilde vücudun pek çok bölümünü rahatsızlık veren kireçlenmeler görülür.Bugün sizler için çok faydalı olan çınar yaprağının kürünü anlatıp , sizlerin bu kireçlenme sorununun üstesinden gelmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Peki Çınar Yaprağı Neden Önemli ?

 

İbn-i sinayı bir çoğunuz duymuşsunuzdur. İbn-i sina , Çin tıbbı ve birçok alternatif tıp uzmanlarının geçmişte ve günümüzde kemik ve eklemlerdeki ağrıların çözümü için çınar yaprağından faydalanmakta idi.Bu kadar önemli olan bir bitki de günümüzde doktorların ve tıp dünyasının ilgisini çekmeyi başarmış bir bitkidir.Bu bitkiyi araştıran uzmanların görüşleri ise bu bitkinin bol miktarda antioksidan , glikozit , triterpenoid , fitoller , flovonoidler gibi mucize değerinde besin maddesi içerdiğini anlatmaktadır.Bu maddelerin genel özelliği ise kemik sağlığına olan katkısı ve kemiklerde bulunan kireci yok etmeye yardımcı olmasıdır.

Bir çok yapılan araştırmaya göre ise bu çınar yaprağı kürünün romatizmal ağrılara da etkisinin çok fazla olmasıdır. Çınar yaprağı kendini kemik sağlığını tedavi edecek olan bitkiler arasına almış olduğu kanıtlanmış bir durumdur.

Kireçlenme Sorunun İçin Çınar Yaprağı Kürü Tarifi Ve Hazırlanışı

Çınar yaprağını kolaylıkla aktarlarda bulabilirsiniz.Hatta etrafınızda çınar ağaçları varsa kendiniz bile toplayıp , çınar yaprağı kürünü hazırlayabilirsiniz.Öncelikle bir miktar çınar yaprağını bir demliğe koyun ve kısık ateşte kaynamasını sağlayın.Kaynamaya başlayan çınar yaprağının 5 dakika daha kaynamasını sağlayın.Daha sonra hazır olan çayınıza lezzet katmak için limon sıkabilirsiniz.Hazırlanan bu çayı haftada iki kez olacak şekilde içmeniz yeterlidir.

Bu kürü uygularken aynı zamanda spor yapmanızı öneriyoruz.Spora çıkma imkanınız yoksa evde hareketler uygulayabilirsiniz, özellikle ağrılı olan bölümleri çalıştırmak sizin faydanıza olacaktır.Mesela dizlerinizde yoğun ağrı var özellikle bu bölgeyi çalıştırmaya gayret edin.Tüm bunlara ek yürüyüş yapmak çok faydalıdır.Gün içerisinde muhakkak yarım saat yürümenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.Çınar yaprağı kürü çok etkili bir yöntemdir, buna ek olarak spor yaparsanız emin olun kireçlenme sorununa dair hiçbir iz kalmayacak vücudunuzda.

Önemli Not :

Eğer kronik rahatsızlığınız varsa ve en önemlisi tansiyon hastası iseniz muhakkak bir doktora danışmanızı öneririz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...