Kirpiklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?  

18 Mart 2022

Kirpiklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?  

Kozmetik alanında vücudun her bölgesine uygun birçok ürün bulunmaktadır. Dudakları renklendirmek için rujlar, elleri nemlendirmek için kremler, kaşları keskinleştirmek için kalemler ve kirpikleri daha etkileyici kılmak için rimel olarak bu ürünler raflarda. Piyasadaki birçok üründe kimyasal katkı maddeleri bulunurken en hassas göz çevresine uygulama konusunda bir an tereddüt edebilirsiniz. Bu yazımız kirpiklerinizi daha sağlıklı hale getirmek için hazırlanırken kirpiklerin bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunuz cevabını sizler için vereceğiz. Evde kirpik bakımı doğal yöntemlerle daha kolaydır.  

Yeşil Çay  

Kirpik bakımı için gün içerisinde bitki çayı olarak yeşil çayı kullanabilirsiniz. Makyajınızı çıkarırken gözlerinizdeki tüm kalıntıları giderebilirsiniz. Ayrıca yeşil çayın yenileyici etkileri ile gözlerinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir pamuk topu ve çok sıcak yeşil çay ile gözlerinizi temizlemek. Böylelikle kirpiklerinizin dökülmesini de önlersiniz. Bununla birlikte yeşil çay kirpiklerinizi daha canlı göstermektedir.  

Zeytinyağı  

Tamamen doğal zeytinyağı, kimyasal kirpik bakım ürünlerinin raflardaki yerini aldı. Elinizdeki mucize ile kirpiklerinize daha fazla sağlık katabilirsiniz. Uyumadan önce pamukla kirpiklere sürülen zeytinyağı, kirpik dökülmelerini engellemektedir. Tıpkı cilt ve saç bakımında ki gibi anında sonuç alırsınız. Düzenli kullanımda kirpiklerin daha canlı ve daha gür olduğunu fark edeceksiniz. Kirpik bakım yağları arasında zeytinyağı etkisini en hızlı gösteren sağlık kaynağıdır.

Kirpik Bakımında Püf Noktalar  

Kirpiklerin bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunda sizlere bazı püf noktalar vereceğiz. Bu püf noktalar ile daha güzel kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinize önem veriyorsanız, yatmadan önce mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Makyaj malzemeleri özenli bir şekilde seçmelisiniz. Göz enfeksiyonları çeşitli hastalıklara yol açabilir. Kişisel makyaj malzemeleri ile sağlıklı kalabilirsiniz. Kirpiklerinizi günde iki kez kirpik tarağı ile tararsanız daha gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Yatmadan önce göz kapaklarına masaj yaparsanız kirpik diplerini uyarmış olursunuz. Böylece kirpiklerinizin daha uzun uzamasını sağlayabilirsiniz. Kozmetik alışverişi yaparken içeriklerine bakmalısınız. E vitamini içeren göz makyaj ürünleri daha sağlıklıdır. Saç, kaş ve kirpiklerin büyümesi E vitamini alımına bağlıdır. Ayrıca gün içerisinde E vitamini içeren besinleri tüketmeye de dikkat edebilirsiniz.  


 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...