Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

12 Aralık 2021

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımı güzel ve sağlıklı bir cilt elde etmek için yapılması gereken bir şeydir. Özellikle kadınlar her gün makyaj yaptıkları için cilt bakımlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Zaman geçtikçe cilt yaşlanacağı için düzenli bir cilt bakımı yüzde yaşlanmayı geciktirmektedir. Cilt bakımı için kullanılması gereken birçok farklı kategoride ürün bulunmaktadır. Fakat piyasada çok sayıda ürün bulunduğundan dolayı cildi tipine en iyi olan ürünlerin kullanılması daha sağlıklı olmaktadır. Bir ürün herkese iyi gelmemektedir. Herkesin cilt tipi farklı olduğu için cilt bakım ürünleri herkeste aynı etkiyi yapmamaktadır. Aynı zamanda mevsimlere göre de yapılacak cilt bakımları değişmektedir. Örneğin yazın cildin yoğun bir şekilde güneş kremine ihtiyacı varken kışın nemlendiriciye daha çok ihtiyacı vardır. Özellikle kış mevsiminde cilt bakımı oldukça önemli olmaktadır.

Kışın Cilt Bakımı

Her mevsim cilt bakımı rutininde değişiklik yapılması gereken adımlar bulunmaktadır. Kış aylarında cilt bakımında en fazla dikkat edilmesi gereken şey nemlendirmektir. Çünkü kış mevsiminde soğuklardan dolayı vücut ve cilt çok fazla kurumaktadır. Kurumanın önüne geçmek için kış aylarında cilt bakımı rutinine yoğun nemlendiren kremler dâhil edilmelidir. Aynı zamanda kış aylarında güneş çok fazla olmadığı için gündüz serumları da cilt bakımında kullanılabilmektedir. Özellikle c vitaminli serumlar yaz aylarında gündüz kullanımı sakıncalı olabilmektedir. Fakat kış aylarında c vitaminli serumlar kullanılabilir. Aynı zamanda profesyonel cilt bakımlarının da kış aylarında yapılması daha sağlıklı olmaktadır. Güneş cilt için zararlı olduğundan dolayı yazın cilt ile çok fazla oynamamak gerekmektedir. Fakat kış aylarında yapılacak tüm cilt işlemleri bir problem çıkarmayacaktır. Aynı zamanda gözaltı kremleri de kış aylarında bol bir şekilde sürülmelidir. Bazı insanların gözaltı bölgeleri diğer bölgelere göre daha fazla kuru olmaktadır. Kışında etkisi ile ciltte olduğu gibi gözaltlarında da ekstra nemlendirmelere geçilmelidir. Maske olarak ise cildi kurutan değil cildi nemlendiren maskelerin yapılması daha iyi olmaktadır. Çünkü cildin kış aylarında en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Bu nedenle cilt bakımı rutinine ekstra nem veren ürünler eklenmelidir.

Profesyonel Cilt Bakımları Kış Aylarında Yapılabilir mi?

Cilt ile ilgili yapılacak birçok işlem için en uygun zaman kış aylarıdır. Çünkü yazın güneş çok fazla olduğundan dolayı güneş ışınları cilde zarar verebilmektedir. Cilt üzerine uygulanacak ağır işlemler de hassas olan cilde kötü bir etki yapabilmektedir. Bu nedenle profesyonel cilt bakımı kış aylarında yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...