Kış Düğünleri ve Balayı

12 Aralık 2021

Kış Düğünleri ve Balayı

Kimileri yazın seyahat edecek fırsatı bile bulamazken düğün fikri her zaman ertelenir. Çünkü yazın, çoğu insan belli bir tatil dönemini kendine ayırmıştır ve o kişileri düğünde bir araya getirmekte bu sebepten bir hayli zorlu bir durumdur.  Sevdikleri ile birlikte güzel bir düğün geçirmek isteyen kişilerin favori düğün mevsimi yaz mevsiminin de yerini alan kış mevsimidir. Yaz ayının, kavurucu sıcaklarından kurtularak serin havalarda düğün yapmak oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. Masallardaki kış düğünlerinin hayalini kuranlar için balayı fikirleri oluşturulacak listeler arasındadır.

Kış Düğünleri İçin Balayı Fikirleri

Hayali kurulan masalsı düğünlere ışık tutacak birbirinden farklı ve güzel balayında gidilmesi gereken noktalar ise şöyledir:

  • Uludağ/ Bursa;  Kayak yapmaktan hoşlanan kişiler için oldukça muazzam olan bu tatil merkezi balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Otel, lüks yaşamı ayağınıza getirirken kış mevsiminin tadını da çıkarabilirsiniz.
  • Kapadokya/ Nevşehir: Her mevsim en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Kapadokya kış mevsiminin de vazgeçilmezi konumundadır.  Kapadokya'daki balonlara binerek kış mevsiminin getirdiği güzellikler ile manzaraya aşık olabilir geceleri ise bu manzara eşliğinde şömine başında yemeğinizi yiyebilirsiniz.
  • Abant/ Bolu:  Kartpostallardaki görünüme özellikle kış mevsiminde karla eşliğinde bürünen Abant, gelen misafirleri kendine hayran bırakacak güzellikte bir yerdir.  Gölün etrafında bulunan tesislerden birinde kalarak balayınızı romantik bir hale getirebilirsiniz.
  • Bodrum/ Muğla: Yaz mevsiminde çoğu turistin vazgeçilmezi olan bu yer, bodrum aşıkları için her mevsim tatil imkanı sunmaktadır. Eğer sizde Bodrum'daki lüks otellerin birinde balayınızı geçirmek istiyorsanız adresiniz burası olmalıdır.
  • Girne/ KKTC: Balayınızı hem farklı bir ülkede hem de mükemmel bir şekilde geçirmek istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs'taki Girne bölgesi tam da size göre. Lüks otelleri ve Girne şehrinin sunmuş olduğu güzellikler ile birlikte balayınızı yaşayabilirsiniz.
  • Side / Antalya:  Her mevsim tatil imkanı sunan diğer bölgelerden biri ise Antalya bölgesidir. Balayınızı ılıman bir bölgede geçirmek istiyorsanız Side'nin sunmuş olduğu beş yıldızlı otel imkanlarını da değerlendirerek şehrin güzelliğini keşfedebilirsiniz.
  • Ağva/ İstanbul:  Doğayla iç içe olan bu yer, balayında rahat ve sessiz bir bölgeyi tercih edenler için doğru bir tercihtir.  Düğün döneminde yaşadığınız stresten uzaklaşmak adına sessiz bir bölge olan Ağva'yı tercih ederek, doğayla iç huzuru yakalayabilirsiniz.
  • Amasya:  Amasya, hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile birlikte tatil severlerin dikkatini üzerine çekmektedir. Bu bölgede size terapi gibi gelecek bir tatil ayarlayabilir aradığınız huzuru burada bulabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...