Kripto Para Borsasına Giriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

23 Mart 2022

Kripto Para Borsasına Giriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kripto para borsaları son dönemin en popüler yatırım araçlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Pek çok kişi çevresinden yada medyadan duyduğu haberler ile bu piyasa hakkında araştırma yapmakta ve hesaplar açmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda elle tutulmadığı, banka hesapları gibi kaydi olarak görüntülenmediğinden pek çok kesimin uzak durmayı seçtiği bu piyasalar, genişledikçe ve türevleri ortaya çıktıkça tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Halen arama motorlarında en sık araştırılan kripto para borsaları için bilmeniz gereken bir kaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan biri de kripto para borsasına giriş yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sorusu olmaktadır. Yazımızın devamında bu piyasada var olmak için bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

  • Öncelikle giriş yapacağınız borsanın güvenilir olması temel ve ilk araştırmanız gereken konulardandır. Yatırım yapmak istediğiniz borsanın en üst düzey teknolojilerle donatılmış olması güvenilirliği açısından önemlidir. Bu borsalara giriş yaparken bilgilerinizi paylaştığınızdan çok aşamalı kimlik doğrulama sistemlerinin olması gerekmektedir. Aldığınız coinler soğuk cüzdan diye tabir edilen güvenilir ve yalnız sizin himayenizde bulunan bölgelerde saklanmalıdır.
  • Yatırım yapacağınız borsanın şeffaf bilgilere sahip olması gerekmektedir. Sahiplerinin bilgilerini net bir şekilde bilebileceğiniz ve araştırabileceğiniz borsaları tercih etmeniz yatırımlarınızın güvencesi için önemlidir.
  • Kripto para borsasına giriş yaparken seçeceğiniz borsanın komisyon oranlarını karşılaştırarak bilgi sahibi olmalısınız. Bir çok şirket komisyon oranlarını işlem hacimlerine göre belirlemekte olup para çekme ve işlem yapma durumunda ödeyeceğiniz komisyonlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
  • Yatırım yapmak istediğiniz kripto paraları önceden araştırmak gerekmektedir. Kulaktan dolma bilgiler ile yapılan yatırımlar genellikle kazandırmaktan çok kaybetmenize sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu piyasalara giriş yapmanız için iyi bir finansal okur yazar olmanız gerekmektedir.
  • Kripto para borsasında yatırım yapmadan önce giriş yapacağınız borsanın ulaşılabilir ve kolay kullanılabilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Mobil uygulama kullanım kolaylıkları, işlem esnasında donma ve kilitlenmelere karşı uygulamaları olan borsaları tercih etmek yararınıza olacaktır.
  • Ufak yatırımlar ile işlem yapmak istiyorsanız minimum işlem limiti olmayan borsaları tercih etmeniz piyasaya alışmak ve deneyimlemek için daha uygun olabilmektedir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler

31 Mayıs 2022

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler2013 yılına kadar İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adı ...

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?

31 Mayıs 2022

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?İktisat ve ekonomi terimleri genellikle aynı anlamlarda kulla...

Piyasa Değerine Göre Şirketler

28 Mayıs 2022

Piyasa Değerine Göre ŞirketlerAraştırma ve değerleme şirketlerinin vermiş olduğu verile...

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?

26 Mayıs 2022

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?Corona virüs ülkemizi ve dünyada yer alan...