Kulaklarınızda ki Kiri Temizleyin Çok Daha İyi Duyacaksınız

21 Eylül 2020

 

Kulağınız iyi duymayabilir, yada kulak rahatsızlığı çekiyor olabilirsiniz. Bu uygulama ile daha iyi duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Uçak seyahatlarımız da ,yada denizde yüzdükten sonra kulağımıza kaçan su , eminim hepinizde kulak tıkanıklığı ve ağrı oluyordur. bir kaç saat süren bu tıkanıklıktan kurtulabilmek için bir kaç yöntem var.

Şimdi size vereceğimiz uygulamalar ile kulağınızı nasıl temizler ve tıkanıklıklardan kurtulabilirsiniz kısaca anlatalım.

Sirke ve Alkol

Kulağımızda bilinmeyen nedenlerden dolayı bazen pakteriyel hastalıklar oluşabiliyor. Böyle durumlarda, ispirto ve sirke karışımı yapalım, küçük bir pamuk parçası ile pamuğun emmesini sağlayın ve kulağınıza koyun.

Kulağınızda açılmalar olmadan çıkarmayın. Bir kaç dakika bekleyin açılmalar olduğunu hissedeceksiniz.

Tuzlu su ile gargara

Çoğu zaman kulaklarımızda tıkanıklık oluşabiliyor. Bu tıkanıklığı gidermenin başka bir yolu ise tuzlu su ile gargara. Bir dakikadan daha az gargara yaparak hem kulak tıkanıklığı hemde burun tıkanıklığını açmış olursunuz.

Zeytinyağı damlatmak

Bazen kulak kirinin fazla olması nedeniyle, kulakta tıkanıklık ve az duyma oluşabiliyor. Böyle durumda zeytinyağını çok az ısıtın ve varsa damlalık ile kulağınıza damlatalın.

Yaklaşık 7-8 dakika sonra kulağınızda ki kirin yumuşadığını ve kolaylıkla temizlenecektir.

Ayçiçek yağı ile su

Ayçiçek yağı ile suyu karıştırarak kaygan bir kıvam elde edelim. Bu karışım ile kulağınızda ki tıkanıklığı açmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca boğaz ağrısında yumuşatmak için yararlanabilirsiniz.

Serum fizyolojik solüsyonu Uygulaması

Karbonat, tuz ve serum ile karışım hazırlanıp şırınga yada damlalık kullanarak kulakta oluşan tıkanıklığı açabilirsiniz. Yapmış olduğunuz karışımı biraz ısıtın ve şırınga yada damlalığa boşaltın. kulağınızda veya burunuzuda oluşan tıkanıklığa uygulayın tıkanıklık gidecektir.

Tuz ve nane yaprağı

Nane ve tuzu bir tençere içine alıp karıştırarak kaynatalım. Kaynayınca çıkan buharı, başınıza bir havlu kapatarak içinize çekin. Böylece içinize çektiğiniz buhar sizin için daha yararlı olacaktır.

Cadı fındığı uygulaması

Cadı fındığı ve eşşekkulağı'nı aynı tencere de kaynatalım arkasından soğuttuğunuz uygulamayı damlalık yada farklı bir aparat ile kulağınıza damlatın. Bir günde 4 kez yapmanız yeterlidir.

Sarımsak uygulaması

Sarımsak bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bir kaç adet sarımsağı soyup iyice ezin. Bir kabın içine biraz yağ ile ısıtın. Daha sonra temiz bir beze sarın kulağınıza koyun. Kulağınızın içinde olan tüm pisliği temizleyecektir. Ayrıca kulak içinde kalanları yumuşatır böylece temizlemeniz kolay olacak.

Çay ağacı yağı ile buhar

Çay ağacı yağını kaynatılmış su içine biraz damlatın ve çıkan buharı kulağınıza gelecek şekilde ayarlayın. Bu şekilde bir kaç dakika bekleyin kulağınızın açıldığını fark edeceksiniz. Çay ağacı yağını damlatarak kulağınıza koymak isterseniz de , kaynatıp kulağınıza damlatabilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...