Lenf Kanseri Olmamak İçin 7 Egzersiz Hareketi

12 Kasım 2020

Bütün gün masa başında bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız, omuz, baş, sırt ve boyun ağrıları mutlaka yaşıyorsunuz demektir. Bu şekilde bütün hayatınızı geçirmek kaslarınızda büyük zararlar oluşur.

Karıncalanma, uyuşukluk ve çok fazla ağrılar oluşur buda hayatınızı zorlaştıracaktır.

Oluşan ağrıları biraz daha hafifletebilmek için bazı hareketleri sizler için araştırdık. Bu paylaşacağımız hareketleri günlük olarak düzenli yapıldığında kendinizi daha rahat hissedeceksinizdir.

Omuz ve Boyun

Bütün gün bilgisayar başında durmak , uzun süren araç kullanımı gibi aynı duruşta kaldığımız bir işte çalışıyorsanız bu sizin kemik ve kas ağrılarınızı yaşamanıza neden olacak. İngiltere'de bulunan 30 milyon kişi bu sorunlar nedeniyle en az bir gün işe gidemediler.

Kemik ve kasların yapısından oluşan sinir sıkışması ile damarlarda daralma meydana gelir, buda ağrı ve görme sorunlarını ortaya çıkarır.

Bu ağrılardan kurtulmanın tek yolu düzenli olarak bazı egzersizleri yaparak rahatlayabilirsiniz.

Omuz ve boyun ağrısını esnetebilmek. Elinizi kapının kenarına destek alacak şekilde ön tarafa doğru esneyelim. Başınızı ise diğer omuza doğru eğmelisiniz. Bu hareketi başlangıç pozisyonuna geçerek 10 kere tekrarlayarak diğer kola geçin. Yalnız fazla zorlamadan yapın. Bunun amacı kaslarınızı rahatlatabilmek, dikkatli olduğunuzdan emin olmalısınız.

Kasılma ve ağrı giderme. Kendinizi duvara doğru yaslayın. Ayaklar ise yere sabit şekilde kalmalı. Omuzlar serbest olmalı ve kolları yana doğru açın. Bu hareketi 10 kere omuzları hareket ettirerek yukarı doğru kaldıralım.

Bilekler

Bileklerin aynı yöne doğru baskı yaptığı için zamanla karıncalanmalar, uyuşmalar ve ağrı ortaya çıkacaktır. Bu sorunları umursamazsanız, karpal tinel sendromu olabilirsiniz. Bilekleri daha rahat kullanabilmek için bu hareketleri yapmalısınız.

Ofiste. Kullanmanız gereken aletler, iki tane stres topu ve el yayı. Her gün gün içinde vakit buldukça bu aletleri kullanın. top stres düzeyinizi azaltır, yay ise eklemleri daha güçlü yapar.

Bilek ısıtma Avucunuzun içine bileğinizi alın ve 10 kere yuvarlar gibi hareketler ile ovun. Aynı hareketleri diğer el içinde değiştirerek yapın.

Parmak esnetme İşaret parmağı kenetler pozisyona alın ve ters yöne doğru asılın. Bütün parmakları için aynı hareketi yapın.

Kalça ve bel

Kaça ve belde oluşan ağrıların hepsi yaşlılık belirtisi değildir. Eğer bütün zamanınızı hareket etmeden geçiriyorsanız, bu ağrıları yaşamanız oldukça normaldir. Malesef ki çok fazla şikayet etmiş olduğunuz selülitler de bu hareketsiz yaşam şekliniz ile alakalıdır. Kolay ve basit hareketler ile bu sorunları giderebilirsiniz.

Bir sandalye alın ve ucuna oturacak şekilde oturun. Bacağınızı öne doğru uzatalım. Vücutta önde olan bacağa doğru eğin. Bu hareketleri yaparken ağrı yada kramplar oluşuyorsa çok fazla yapıyorsunuz anlamına gelir. Bu hareketi 5-10 arası yapın ve daha sonra diğer bacağa geçmelisiniz.

Sırt üstü yere yatın ve boyun altına bir tane yastık koyun. Sağ bacağınızı bükerek sol bacağın üstüne kavrayın ve vücudunuzu yukarı doğru çekmelisiniz. Bu hareketi iki kez tekrarladıktan sonra diğer bacak için aynı şeyleri tekrar yapın.

Ağrı geçirmek için sizler neler yapıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...