Makyaj Yaparken Gözleri Büyük Gösterme Yöntemleri

13 Aralık 2021

Makyaj Yaparken Gözleri Büyük Gösterme Yöntemleri

 Çeşitli makyaj teknikleri ile gözlerimizi büyük göstermek mümkün. Ayrıca gözlerimizi büyük göstermekle birlikte bu teknikler ile daha uyanık ve dinç görüneceksiniz. Yani yorgun olduğunuz günlerde de sizi kurtaracak makyaj tüyoları olacak.

1.Gölgelendirme

Gölgelendirme gözlere derinlik katmak ve daha büyük bir göz yuvarlağımız varmış gibi gözükmemizi sağlayacaktır. Öncelikle gözlerimizin katlanma bölgesine soğuk kahve tonlarında farı, karıştırma fırçası yardımıyla o bölgede öbek gibi kalmayıncaya dek dağıtıyoruz. Daha sonrasında göz kapağımıza açık tonlarda bir farı yassı bir fırça yardımıyla uyguluyoruz.

2.Eyeliner

Eyeliner ise gözlerin daha belirgin ve gözümüzün çerçevesini belirlemek için kullanıyoruz. Bunun için ise üst göz kapağımıza ince bir çizgi halinde eyelinerı çekiyoruz. Buradaki püf nokta eyelinerı, gözümüzü kapatmadan ya da çekiştirmeden sürmek. Bu sayede gözümüzü açtığımızda eyelinerın kuyruğu göz kenarımızda toplanmayacak. 

3.Göz Kalemi

Göz kalemi gözü büyük göstermede ki asıl kahraman diyebiliriz. Bunun için iki renk göz kalemine ihtiyacımız olacak. Bir tane açık bej rengi -isteğe göre beyaz da olabilir- ve bir tane de kahverengi. Beyaz göz kalemini alt göz içimize alt kirpiklerimize fazla bulaştırmadan sürüyoruz. Kahverengi kalem ile de alt kirpik diplerimizi hafifçe belirginleştiriyoruz. Kahve renkli kalemimizi bir kalem fırça ile ya da ince uçlu bir fırça ile dağıtıyoruz. Eğer gözlerinizin daha büyük gözükmesini isterseniz de o zaman alt kirpik diplerinize uyguladığınız kahve renkli kalemi biraz daha dışarıdan çizerek kullanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken biraz dikkatli olmak lazım. Aksi taktirde makyajınızı doğal görünümün dışında, acemice yapılmış kötü bir makyaja dönüştürebilirsiniz.

4.Aydınlatma

Aydınlatma, gözlerimizi belirginleştirmek için kullandığımız gölgelendirmeyi daha keskin ve güçlü hale getireceğiz. Kendi ten renginize yakışan tonlarda, ışıltılı bir aydınlatıcıya ya da krem tonlarında simli bir fara ihtiyacınız olacak. Ürünü uygulamak için yassı bir göz farı fırçasına ihtiyacımız olacak. Aydınlatıcı ürünü göz pınarlarımıza ve kaş altlarımıza uyguluyoruz. Kaş altınıza aydınlatıcıyı sürerken kaşınızın bitimini geçmemeye özen gösterin. Bu sizin göz kapağınızın düşük görünmesine neden olabilir.

5.Kirpikler

 Şuana kadar ki adımları birleştirecek ve ortaya çıkartacak son ama en önemli adıma geldik. Öncelikle işe kirpiklerimizi kıvırmakla başlıyoruz. Bu adımı uyguladıktan sonra hemen gözlerinizdeki değişime şahit olabilirsiniz. İkinci adım ise rimel. Bu adımdaki en önemli nokta kendi kirpiklerinize uygun rimeli kullanmanız olacaktır. Rimeli kirpiklerimizin kendi çıkış yönüne doğru tarıyoruz. Eğer görünümü daha da güçlü hale getirmek isterseniz, ayrıca takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...