Makyaj Yaparken Hayat Kurtaran Tüyolar

16 Aralık 2021

Makyaj Yaparken Hayat Kurtaran Tüyolar

Makyaj hemen hemen her kadının ilgisini çeken bir alandır. Her gün birçok kadın güzel gözükmek ve iyi hissetmek için makyaj yapmaktadır. Kimileri profesyonel bir şekilde kimileri ise amatör olarak günlük makyajlarını yapmaktadırlar. Makyaj yaparken bazı tüyoların kullanılması makyajın daha güzel ve daha profesyonel bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Her işte olduğu gibi makyajda da bazı incelikler bulunmaktadır. Bunlar uygulandığında çok hoş görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Cilt Makyajı İçin Tüyolar

Cilt makyajında genellikle fondötenler kullanılmaktadır. Günlük makyajlarda daha az kapatıcı fondötenlerin tercih edilmesi makyajın daha doğa durmasını sağlayacaktır. Cilt makyajı yaparken fondöten ıslak bir sünger ile uygulanmalıdır. Fırça ile fondöten uygulandığında fırça izi kalabilmektedir. Islak sünger fondötenin ciltte doğal bir şekilde durmasını sağlamaktadır. Fondötenden önce ise cilde sürülecek nemlendirici krem fondötenin pürüzsüz durmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda gözenekli olan ciltler için makyaj bazı kullanılması da makyajı iyi gösterecek tüyolardan biridir. Makyaj bazı gözenek görünümünü azaltmaktadır. Yağlı cilt tipine sahip olan kadınlar mat bir fondöten kullandıktan sonra özellikle yaz aylarında üstünden bir transparan pudra ile geçmeleri gerekmektedir. Bu şekilde cilt çok yağlı gözükmeyecektir. Makyajın ciltte uzun bir süre kalmasını isteyen kişiler ise makyaj bitiminde bir makyaj sabitleme spreyi ile makyajı sabitleyerek uzun saatler boyunca akmadan kullanabilmektedirler. Allık ve kontür ürünlerinin de ciltte daha doğal durması için likit yapıda olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Cilt makyajı makyaj için önemlidir. Güzel bir cilt görünümü yakalamak için tüm bu tüyoların uygulanması gerekmektedir.

Göz Makyajı İçin Tüyolar

Birçok kişi makyaj da gözleri ön plana çıkarmayı sever. Göz makyajını güzel göstermek için ise bazı tüyolar bulunmaktadır. Öncelik olarak göze far sürülecek ise göz kapağına bir far bazı sürülmeli ya da bir kapatıcı ile göz kapağı rengi eşitlenmelidir. Çünkü göz kapağında bazen damarlı bir görünüm olabilmektedir. Bunu önlemek için far bazı ya da kapatıcı uygun olacaktır. Far sürüldükten sonra dökülebildiği için gözaltları temizlenmelidir. Maskara sürmeden önce ise kirpikleri kıvırmak kirpiklerin daha kıvrımlı olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda maskara üst üste çok kat olarak sürülmemelidir. Bu gözde kötü bir görünüm yaratacaktır. Gözü küçük olan kişiler gözlerini daha büyük göstermek için göz içine bir ten rengi göz kalemi sürmelidir. Aynı zamanda daha büyük göstermek için maskarayı tüm kirpiklere uygulamak gerekmektedir. Daha çekik bir göz görünümü için ise maskara gözün dış tarafındaki kirpiklere daha fazla uygulanmalıdır. Tüm bu tüyolar eşliğinde ortaya muhteşem makyajlar ortaya çıkmaktadır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...