Mandalina Kabuklarını Asla Atmayın Şifa Deposu!

29 Kasım 2020

Vitamin değeri ve oldukça lezzetli olan mandalina kabukları tam bir şifa kaynağı. Parfüm yapımında da kullanılan mandalina kabukları, cilt bakım ürünlerinde olan uçucu yağlar içermektedir. Fakat mandalina kabuklarının bu kadar faydalı olduğun bir çok kişinin haber bile yok. İçerisin de bulunan faydalarını bilmeden çöpe atılıyor. Artık mandalina kabuklarını çöpe atmaya son. Hadi gelin faydalarını birlikte öğrenelim.

Mandalina Kabuklarının Vücut İçin Yararı Nedir?

Mandalina kabuklarının hiç bilmediğiniz özelliği, daha sağlıklı bir karaciğere sahip olmanıza, kolestrol düzeyini düzenler ve kan şekerini daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Yediğiniz yağlı yemeklerin daha hızlı sindirmenize yardım eder.

Mandalina kabukları ile bazı hastalıkların tedavi yönteminden bahsedeceğiz:

Bronşit tedavisinde

İlk yapmanız gereken, iki çorba kaşık mandalina kabuğunu bir bardak kaynamış su içine ekleyin. Bu şekilde 1 saat beklemeli ve daha sonra tüketin. Bu karışımı gün içinde 3 kez içebilir, böylece doğal yöntemler ile bronşitiniz hızlıca yok olacaktır.

Öksürük

Mandalina kabuklarını küçük küçük parça şekline getirin ve iyice kurumasını sağlayın. 2 çorba kaşık kurutulmuş mandalina, 1 bardak sıcak suyun içine ekleyin. Bu karışımı serin bir yerde 1 hafta bekletmelisiniz. Karışımı bu süre zarfından sonra çıkartın ve içindeki kabukları süzün, suyunu kavanoz içine ekleyin. Yemeklerden önce günde 3 kere tüketin.

Burun tıkanıklığı

Küçük bir kavanoz içine 2-3 adet soyduğunuz mandalinanın kabuklarını ekleyin ve içine sıcak su koyun. Bu karışımın sıcak suyundan çıkan buharı burnunuzu kavanoza getirerek soluyun. Böylece daha rahat nefes almanıza ve burun tıkanıklığının gittiğini göreceksiniz.

Sindirim sorunu

Bu sorunlar için yapmanız gereken şey, mandalina veya portakal kabuklarını toz haline getirip tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Böylece sindirim sorununu ve mide ağrısına iyi gelecektir.

Ayak mantarı tedavisi

Vücudunuzda mantar oluşan bölgelere mandalina kabuklarını soyun 1 hafta günde 2 kere olacak şekilde mantar olan kısımlara koyun ve ovalayın.

Baş ağrısı

Bir kaç adet mandalina kabuklarını bir poşet içine ekleyin ve yanınıza koyun. Mandalina da gelen o farklı aromayı yaklaşık 15 dakika boyunca içinize çekin. Böylece hafif oluşan baş ağrılarına iyi gelecektir.

Hipertansiyon ve taşikardi

Mandalina kabuklarını 3 litre su içine ekleyin ve kaynatın. Bu şekilde 1 saat bekletmelisiniz. Soğuyan bu su ile vücudunuzu yıkayın. Bu uygulamayı 2 gün arayla yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...