İbrahim Saraçoğlu İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları

13 Aralık 2020

Herkese merhaba sevgili arkadaşlarım. İnsanlığın ilk dönemlerinden bugüne kadar farklı hastalıklar meydana gelmiştir. Ortaya çıkan bu hastalıklar eski dönemlerde tıp bugün ki gelişmişlikte olmadığı için çareyi doğal bitkiler ile tedavi yöntemleri geliştirmişlerdir. Bu hastalıkları tıp dünyasının gelişmesiyle günümüzde artık şifa bulmayan hastalık kalmamıştı.

Sizlere tıp dünyasında ki gelişmeleri anlatırken tıbbın dahisi olan İbni-Sina'nın faydası çok fazla. Şuan tıpta kullanılan bir çok tedavi yöntemleri İbni-Sina'nın geliştirdiği uygulamalardır. Bunların içinde olan bir ise o zamandan bugüne kadar gelen mükemmel bir karışımdır. Oldukça basit olan bu karışımın etkisi bir o kadar büyüktür.. Hadi gelin birlikte devam edelim.

İbni-Sinanın her derde deva karışımı

Malzemeler

  • 250 gr kuru incir
  • 1litre zeytinyağı

Hazırlanışı

İncirleri ilk olarak yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Doğradığınız incirleri, kavanoz içine eklediğiniz 1 litre zeytinyağının içine tüm incirleri ekleyin ve kapağını kapatın. Hazırladığınız bu karışımı 5 gün karanlık odaya koyun ve bekletin. Bugün sonunda karışımı her gün sabah ve akşam tüketin.

Karışımın faydası

Sindirim sistemine faydası

Yoğun çalışma içinde olanların sağlıklı beslenmeleri her zaman mümkün olmuyor. Bu durumda olduğumuz için yemek seçimlerinde de kolay ve pratik olan fast food tarzı yiyecekler tercih ediyoruz. Bu nedenle almamız gereken lif miktarını yeterince almıyoruz. Buda kişilerde kabızlık sorununa sebep oluyor. İşte kuru incir ile zeytinyağı ile olan karışım sindiriminize fayda sağlayacak ve bağırsaklarınız daha iyi çalışacaktır.

Bağışıklığın güçlenmesini sağlar

Soğuk havalarda daha sık hasta oluruz. Tabi bağışıklığınız düşükse bu hastalığı hızlandırır. Daha güçlü bir bağışıklık için bu kürü oldukça faydalı olacaktır. İçerisinde bulunan antioksidan kaynağının yüksek olan kuru inciri düzenli olarak kullanıldığında bağışıklığınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Kemik sağlığına faydası

1 bardak süt içinde olan kalsiyum değeri, 2 tane kuru incirde de vardır. Sütte olduğu gibi, kuru incirde de magnezyum ve kalsiyum bakımında oldukça güçlüdür.

Kansere faydası

Özellikle son dönemlerde kadınlarda görünen meme kanseri artığı görülmektedir. Araştırmalar sonunda kadınların menopoz dan sonra lif içeriği fazla olan meyveleri yediklerinde kanser olma olasılığı az olduğu belirtiliyor. Bu sebeple her kadının, orta, yaşlı ve genç kadınların her gün kuru inciri en az 3 adet tüketmeleri meme kanseri olma riskini azaltacaktır.

Dikkat!!

Şeker oranı oldukça fazla olan kuru inciri, şeker ve diyabet hastaları kullanmadan önce doktoruna sormasında tavsiye edilir. Aynı zamanda kan şekerini yükselttiği için çok fazla tüketilmemesi önerilir.

 

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...