İbrahim Saraçoğlu Limon ve Maydanoz Kürü Faydaları

13 Aralık 2020

Maydanoz her mevsimde her şekilde kullanılan bir yeşilliktir. Salatalarda ve kahvaltılarda çok fazla kullandığımız bir sebze türüdür. Vitamin ve mineral değerinin yüksek olması, mis gibi taze kokusu her daim iştahımızı açmıştır.

Vücudun K vitamin değerinin yüksek olduğu maydanoz bitkisi, düzenli olarak kullanıldığında vücudun alması gereken K vitamin ihtiyacı karşılayacaktır. Vücutta K vitaminin eksik olmasından dolayı kemiklerde kırılma yaşanmaktadır. Daha çok C vitamin olan sebze ve meyveleri almayı tercih ediyoruz. Peki neden K vitamini içeren sebze ve meyveleri de soframızda bulundurmuyoruz? Vücudun kalsiyum emilimini azaltmaya yardımcı olur maydanoz. Ayrıca idrar ile birlikte vücudumuzdan kalsiyum atılmasını önler.

Bunun yanı sıra diyabet ve böbrek rahatsızlığı ile mücadele etmek zorunda kalmayacaksınız. Kan basıncını yükseltmeye yardım eden yüksek potasyum içermektedir. Ayrıca kadınlarda meydana gelen kist hastalığında kist temizlemeye yardım eden bir sebze çeşididir. Antioksidan etkisi ile bir çok virüs ve bakterilere karşı güçlü bir bitkidir. İşte bu nedenle vitamin takviyeleri almanıza gerek yok. Bunları kullanmanız yerine doğa da bulunan bu sebzeleri tüketebilirsiniz.

Limon ve maydanoz kürü yapılışı

Malzemeler

  • 1 tane limon
  • 1 su bardağı su
  • Yarım demek maydanoz

Bütün malzemeyi bir blender yardımı ile karıştıralım. Bu kürü sabah kahvaltı yapmadan 30 dakika önce içmenizi öneriyoruz. Hazırlamış olduğunuz bu kürü hemen içmelisiniz, çünkü vitamin değerini kaybedebiliyor.

Limon ve maydanoz kürünün faydası nedir?

Bu kürün içerisinde olan C vitaminin yüksek olması nedeniyle, soğuk algınlığına iyi gelir ve vücudunuzun direncini korur. Böylece vücuda mikropların girmesini önleyecektir.

Bu kürün diğer bir faydası ise, kilo sorunu yaşayanlar için faydalıdır. Tokluk hissi vermesin ve tüketilmesi ile vücutta yağ yakmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra bu kürün, idrar söktürücü özelliği ile ödeme attırıcı özelliği vardır. Ödeme atmanıza yardımcı olan bu kür, böylelikle adet kanamalarınızı düzenler ve ağrıyı hafifletir.

Prostat Hastaları için faydalıdır.

Ayrıca uyku kalitenizi artırır. Uyuduğunuz halde hala bitkin ve yorgun uyanıyorsanız bu kürü kullanmanızı öneriyoruz. Limon ve maydanoz kürü size daha iyi bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak bu hazırlamış olduğumuz limon ve maydanoz kürünü 15 gün içinde tüketmelisiniz. Bu süreyi geçtiğiniz taktirde zarar verebilir. Devam etmek için 10 ara ile tekrar başlayabilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...