Mezoterapi Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı  

12 Mart 2022

Mezoterapi Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı  

Mezoterapi, hekim tarafından önerilen önemli bir kozmetik tedavidir. 1950'li yıllarda Fransa'da tanıtılan bir uzman tarafından mezoterapi sonrası daha uzun süreli sonuçlar elde etmek ve cilt konforu sağlamak için elbette daha dikkatli bakım gerekir. Bu durumda Mezoterapi Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı sorusu merak edilmektedir. Genel olarak mezoterapi, cilt için önemli olan bazı mineral, vitamin ve yapı taşları olan önemli etken maddelerin mikroiğneleme yoluyla deri altına enjekte edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Bu nedenle estetik cerrahi değil tıbbi bir müdahale olarak düşünülmeli ve doktor tarafından yapılmalıdır. Bu doğrultuda doktorlar tarafından mezoterapi; Lekeli cilt görünümünü onarır, kırışıklıkların görünümünü düzeltir. Çatlakların görünümünü düzeltir. Selülit görünümü ve topikal zayıflama işlemleri, saç sağlığı ve dökülmesi sorunları birçok amaç için kullanılır.  

Mezoterapi Sonrası Cilt Bakımı  

Mezoterapinin cilt sağlığı ve görünümü üzerindeki olumlu etkisini sürdürmek için mezoterapi sonrası cilt bakım ürünlerinin seçiminde ve kullanımında daha dikkatli olunması önerilir. Özellikle mezoterapi sonrası cilde yatıştırıcı ve anti-hassas bakım sağlamak için nitelikli cilt kozmetik özelliklere sahip mezoterapi sonrası bakım ürünlerini tercih etmek daha uygundur. Birçok mezoterapi markasının bu alanda ürünleri bulunmaktadır. Cilt bakım ürünlerinde temizleme kremi, peeling maskesi, nemlendirici cilt kremi, vücut kremi ve özel selüloz tabaka maskesi gibi bir dizi ürün bulunmaktadır. Elbette bu ürünlere ek olarak diğer profesyonel cilt bakım uygulamalarında olduğu gibi mezoterapi tedavinizden sonra güneş koruyucu bir ürün kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Cildiniz için doğru güneş kremini seçmek burada önemlidir. Öte yandan, mezoterapi sonrası ve lazerli uygulamalar gibi tıbbi kozmetik işlemlerden sonra güneş kremi cildiniz için mükemmel koruma sağlayabilir.  

Kimler Tarafından Mezoterapi İşlemi Yapılmalıdır?  

Doğru sonuç için mezoterapi işlemi güvenilir bir yerde yapılmalıdır. Birçok kişi Mezoterapi Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı sorusu ile mezoterapi işlemini kimler yapmalıdır sorularını da merak etmektedir. Mezoterapi işlemleri eğitimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Plastik cerrahlar, dermatologlar, estetik tıp ve tedavi konusunda eğitim almış pratisyen hekimler bu işlemi yapabilirler.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...