Mutfakta Saklı Gizli Tehlike Sağlığınızı Tehdit Ediyor !!

6 Şubat 2021

Mutfağımızda çok fazla kullandığımız plastik ürünlerin zehir saçtığını biliyor muydunuz? Hiç bir gıdayı plastik kaplar içinde saklamayın. En önemlisi de sıcak olan yiyecekleri asla plastik kaplara koymayın. Çünkü sıcak olan yiyecekler plastik ürünler ile etkileşim içine geçerek kanserojen olabilecek farklı kimyasal maddelerin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Gıdaları Plastik Kapta Saklamayın

Bunun yanı sıra derin dondurucu içinde koyacağınız kapların plastik olmamasına özen gösterin. Dondurucu içinde plastik kaplar sıcak etki yaparak kendi içinde olan moleküllerin kırılmasına neden olabilir. Böylece plastik kaplar içinde bulunan yiyeceklerin içine geçer. Asitli olan içecek ve yiyecekler de çok fazla plastik kaplar içinde kalırsa aynı şekilde toksik olarak etkilenir.

HyperFocal: 0

Bunun için tüm besinler için en kullanışlı olan kaplar , cam ve porselen, seramik ürünlerdir. Yani evinizde olan plastik ürünleri hayatınızdan çıkartın.

Plastik şişelere dikkat!

Su hayatımızın bir paçasıdır. Ama suyu genelde plastik şişeler içinde tüketiyoruz. Sizde plastik şişelerin sağlığımıza ne kadar zarar verdiğini biliyor muydunuz?

Polikarbonat su şişeler içinde plastik bileşkesi olan bisfenol-A (BPA) bulunmaktadır. Bu madde ise bebeklerde gelişim ve bağışıklığı etkliyor ve tümör oluşmasına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda plastik olan şişeler içinde BPA maddesi farklı şekillerde suya karışmaktadır. Şöylede diyebiliriz her ne şekilde kullanılsa da plastik şişeler sağlığımız için tehdit oluşturuyor.

Sizde içtiğiniz suyu daha sağlıklı içmek istiyorsanız, cam yada çelik kaplar içinde tüketin. Günümüzde cam şeklinde damacanalar bulunmaktadır. Bunun için cam damacanayı kullanın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...