Mutlaka Yapın Faydasını Göreceksiniz!

23 Ekim 2020

Bu formül adet sansınıza bire bir. Dağ kekiği ile bu ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Kadınların her ay gördükleri adet dönemi bazılarında sancılı ve yoğun duygular içinde geçer. Hatta bazen daha sinirli ve veya duygusal olabiliyor. Bazı kadınlarda bu dönem ağrılı ve sancılı geçtiği için yataktan kalamazlar. Güzellik ve bitki uzmanı Suna Dumankaya'nın hazırlamış olduğu tarifi hep birlikte inceleyelim.

İşte O Tarif:

1 çay kaşık dağ kekik bunu 1 fincan suyun içinde kaynatalım. Hazırladığınız çay iyice demlendikten sonra tüketin. Bu kür adet sanıcısına çok iyi gelecektir.

Bunun dışından adet sancısına iyi gelen formüller:

Özellikle ayaklarınızı sıcak tutmalı ve üşütmemelisiniz ve kahve türü şeylerden biraz uzak durmanız iyi gelecektir. Eğer yapabilirseniz temiz havada yürüyüş yaparak rahatlayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu bitkisel çözüm adet söktürücü tedavi önerileri:

Çok fazla adet oluyorsanız doğal yöntem ile azaltabilirsiniz. 1 litre su içine 20 gram un gibi ufatılmış atkuyruğu ve çoban çantası bitkileri ekleyip karıştırın bu şekilde yaklaşık 20-25 dakika beklesin ve sonra için.

Maydanoz oyu ve kereviz sebzesi rendeleyin hepsini karıştırıp ılık su içine koyun. Bu şekilde 1 gece bekletelim. Hazırladığınız kürü sabah ve akşam 3 gün boyunca aç karnına için. Bu hazırlamış olduğunuz kürü adet dönemine 5 gün önceden yapın. Bu şekilde adet kanamalarınızın aşırı gelmesini önleyeceksiniz. Eğer adet döneminiz düzensiz geliyor ise zerdeçal çayı oldukça etkili olacaktır. Diğer bir bitki ise Civanperçemi kadınların adet döneminde sancılı ve kramp oluşmalarında fayda sağlayan bir doğal formüldür.

Suna Dumankaya bitkisel çözüm adet söktürücü tedavi önerileri:

Eğer gecikmeli ve düzensiz adet dönemleriniz oluyorsa suna dumankaya'nın tarifini uygulayabilirsiniz. Bu kür ile adet getirici ve söktürücü formülünü uygulamış olacaksınız.

1 tutam reyhan, 1 tutam kekik otu kaynamış suya ( 80 derece ) 4 dakika kadar kaynatın. Demlenen çayı günde üç kere yemek yemeden önce 200 ml kadar için. Dumankaya adet sancıları için yabani kekik içmeyi öneriyor. Düzensiz adete karşı yabani kekik oldukça iyi geliyor.

Suna Dumankaya adet getirici formüller:

Özellikle adet sorun yaşayan adet az gören kadınlar, daha düzenli adet dönem görmeleri için Suna Dumankaya adet getirici doğal kür kullanmayı tavsiye ediyor. Doğal bitkiler ile hazırlamış olduğu tarifi hep birlikte bakalım. Civanperçemi, maydanoz, papatya, kimyon, nergis, nane, adaçayı, safran, anason, misk, karabaş otu, havuç tohumu gibi doğal bitkiler ile çay gibi yapılıp tüketebilirsiniz. Bu saydığımız bitkilerden yaptığınız çayı adet söktürücü olarak gün içinde 3-4 bardak içmelisiniz. Bunun yanında adet söktürücü de etkili olan taze üvez meyvesi de yemeniz etkili olacaktır.

Kantaron: 4-10 gram kadar bir bardak kaynamış su içine koyun ve 10 dakika bekletin. Yemeklerden önce günde 2 bardak 3-4 kez içebilirsiniz. Kantaronun toz halini günde 0.5 -2 gram içilmelidir.

Havuç tohumu: 10 gram bir bardak kaynamış su içine koyun ve 10 dakika kadar bekletin ve günde 2-3 bardak içebilirsiniz. Toz haline getirilen havuç tohumu günde 3 kez 1-3 gram kadar içilmelidir.

Maydanoz tohumu: 4 gram maydanoz tohumu bir bardak kaynamış olan suya eklenir ve 10 dakika bekletin. Gün içinde 2-3 bardak tüketebilirsiniz. Kaynamış bir bardak suya 4-10 gram kadar kuru maydanoz ekleyin ve 10 dakika bekletin, gün içinde 2-3 bardak içebilirsiniz. ( Maydanozun kökü de aynı şekilde kullanabilirsiniz. )

Çörek otu: Tohumu 4-10 gram kadar bir bardak kaynamış suya eklenir ve 10 dakika kadar bekletin. günde içinde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Çörekotu tohumunu toz hali günde 3 çay kaşık içebilirsiniz ( isterseniz bal ile de yenilir)

Üzerlik tohumu: 4-10 gram kadar ince kıyılmış tohumu bir bardak kaynar su içine konulur ve 10 dakika bekletin gün içinde 1-2 bardak içebilirsiniz.

Biber: 10 gram kadar acı biberi bir bardak kaynar su içine koyun ve 10 dakika kadar bekletin. Günde 2-3 bardak süzerek içebilirsiniz. Toz halinde olan biberi günde 0,5-1 gram içilmeli ve 1-2 gram bal ile yenebilir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...