Organik deodorant önerileri

19 Mart 2022

Organik deodorant

Günümüzde "organik" kelimesi bizlerin hayatında oldukça yer kaplamaktadır. Kimyasal ürünlerden arındırılmış ve doğal ürünler gıda ürünlerinde olduğu kadar kozmetik ürünlerinde de bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzel kokmak erkekler için olduğu kadar kadınlar için de oldukça önemlidir. Ayrıca kullandığınız deodorantın doğal olması sağlığınız için de oldukça önemlidir. Meme kanserine yakalanmada deodorantın etkili olduğuna dair herhangi bir bilimsel kanıt olmasa da alüminyum içerikli ürünlerin neden olduğu bilinmektedir. Alüminyum, paraben, silikon ve sentetik madde içermeden güzel kokmanın mümkün olduğunu bizlere hatırlatan organik deodorantlar hayatımızda kurtarıcı rol oynuyor diyebiliriz.

Organik deodorant önerileri

Cotton Bee Doğal Krem Deodorant, önerilebilecek en etkili deodorantlardan birisidir. Hem doğal hem de krem olması onu farklı ve güzel kılan etmenlerden sayılabilir. Krem değil de sprey kullanmak isterseniz şayet; Organic Pharmacy kesinlikle tercih edeceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Yapay renklendiriciler ve petrokimyasallar içermeyen bu ürün parabensiz ve gayet etkili bir üründür. Hassas ciltli iseniz ve daha farklı bir ürün denemek isterseniz ise Rosece – Deo Balm Stick tam size göre bir ürün olabilir. İçerdiği saf yağlar ile ter kokusunu önlemede etkili olan bu ürün alüminyum ve karbonat içermemesi ile de takdirleri kazanmaktadır. Yine hassas ciltler için bir diğer seçenek olarak Sante – Organik Kristal Deo Sprey karşımıza çıkmaktadır. Limonun ferahlık veren hoş kokusundan vazgeçemeyenler için Weleda – Limon Özlü Deodorant güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan Limon ve litsea cubeba yağları ile hem ter kokmanın önüne geçebilir hem de güzel kokmanın keyfine varabilirsiniz. Organik deodorant olarak önerebileceğimiz bir diğer ürün ise Incia'dır. Bu marka yer altı sularını kirletmeyen ve doğaya zarar vermeyen bir marka olarak olumlu bir izlenim bırakmaktadır. Paraben ve sentetik içermemektedir.

Sonuç olarak

Kimyasal içermeyen ürünleri kullanmak hem sağlığımızı korumak hem de doğaya zarar vermeden bir hayat sürmek için oldukça önemlidir. Kişisel bakımınızda önemli bir yeri olan koltuk altı bakımınızı ihmal etmeyip hem de çevreye duyarlı bir şekilde sağlıklı bir yaşam sürmek mümkündür.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...