Özellikle Kadınları İlgilendiren Sinsi Kanser Çeşidi Yumurtalık Kanseri Belirtileri

9 Temmuz 2020

Sürekli olarak mide de hazımsızlık , ekşime sık sık yaşanan kabızlık hali durumları varsa lütfen yazımızı sonuna kadar okuyun.

Yumurtalık kanseri;

Genellikle kadınlarda görülen ve tedaviye en zor cevap veren kanser çeşididir.Bu hastalığın belirti vermemesi genel özelliğidir. Ama bazen semptomlarda yaşanabilir.Diğer kanserler belirti verdiği için erken tedavi şansı yüksektir fakat bu kanser türü diğerlerine göre daha sessiz ve sinsi gelir. Yapılan araştırmalara göre yumurtalık kanseri kadınlarda ölüm sebeplerinin beşinci sırasında yer alır

Lütfen sizde de aşağıda belirttiğimiz semptomlar varsa hemen doktorunuza başvurunuz.

Belirtileri;

Sürekli karın ağrısı veya pelvik ağrısı ağrısı yaşıyorsanız yumurtalık kanseri işareti olabilir.Genellikle tüm bölgelere yayılan hastalarda oluşan belirtilerdir. Pelviste ağrı ,yani karnımızın üst bölgesinde yer alan ,bağırsağa ve diyafram bölgesine yayılmış tümör hücrelerinin varlığına işaret eder.

Genel bir iştah kaybı yaşıyorsanız yada mide bulantısı çekiyorsanız , buda kansere işaret olabilir.Genellikle yumurtalık kanseri vücutta yayıldığı zaman bağırsaklarımızın çalışmasını etkiler ve buda midemizin bulanmasına neden olur.

Normal durumunuzdan farklı olarak karnınızda şişkinlik ve kabızlık problemi yaşamaktaysanız bu durumu doktorunuza danışınız. Yumurtalık kanseri bağırsaklarımızı direk etkilediği için bağırsakların işlevselliğini yitirmesine sebep olmaktadır.Eğer ki günlük yeme alışkanlığınız yada yaşam tarzınız değişmediyse sürekli yukarıda bahsettiğimiz şikayetleriniz düşündürücüdür.

İdrara normalden fazla çıkıyorsanız böbrek rahatsızlığınız yoksa bu duruma yumurtalıkta oluşan tümör sebep olabilir. Vücudumuzun leğen kemiği etrafında eğer ki tümör kaynaklı bir durum varsa bu bizim mesanemize baskı yapar. Bu nedenle sık sık tuvalete çıkma isteği oluşur.

Kadınların ay hali durumunda bir düzen bozukluğu başladıysa tümör kaynaklı olabilir.Eğer ki sizinde yumurtalıklarınızda bir aksilik durumu oluşmaya başlarsa bu durum yumurtalık çalışma düzenini değiştirir. Yani adet olma sürenizi ya çok fazla yada çok az hele getirir.Hatta bazen menapoz dönemlerinde bile kadınların bu hastalığa yakalanma olasılığı yüksektir.Böyle bir sıkıntı yaşarsanız muhakkak hekim desteği alınız.

Cinsel ilişki esnasında normalden fazla ağrı oluşuyorsa tümör düşünülebilir.Ya vajinanızın duvarında bir tümör olabilir yada yumurtalık kanserinin sebep olduğu hormonal dengesizlikler ;vajinanızda kurumaya neden olduğu için ağrı hissedersiniz.

Yumurtalık kanseri vücuda yayılmaya başladığı zaman bazı durumlarda bağırsağa ulaşır.Bağırsaklara ulaşan tümör midemize baskı oluşturarak mide yanmasına ve ekşimesine sebebiyet verir.Tabi ki her mide yanması ve ekşimesi kanser belirtisi değildir.Yine de temkinli olmak için bir uzmana başvurunuz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...