Parmaklarınızın Birleştirme Şekli Nasıl Biri Olduğunuzu Gösteriyor

28 Kasım 2020

Beden dilinin kişiler üzerinde bir çok şey söylüyor. İki elin parmaklarını çarpma şekli de, size kendiniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Nobel ödüllü Roger Wolcott Sperry yapmış olduğu araştırma sonuçlarına dayanmaktadır. Yapılan araştırmada elde edilen sonuç, beynin iki bölüme ayırdığını- sağ ve sol beyinlerin bireylerin kullandığı bölümün hangisinin aktif olduğunu kanıtlıyor.

1- Sol başparmak üstte

Yukarıda gösterilen el sıkma şekliniz bu şekildeyse, o pratik bir insan olmanız oldukça yüksek. Hemen karar vermeyen bir kişiliktesin. İlk olarak olayın sonuca bağlamasını ve ona göre eksi ve artılarını hesaplıyorsun. Sizi kandırmak oldukça zor. Karşınızda ki kişilerin yalan söylediğini anlama kabiliyetiniz doğuştan gelen bir durum.

Daha çok çevrenizdeki kişilerin sizden tavsiye alması ve tavsiyeleriniz büyük önem taşıyor. Genelde mantıklı tavsiyelerde bulunursunuz. Bu durum sizin ciddi bir kişilik olduğunuzu göstermez. Tam tersine, pratik zekanız bir çok konuda ışık tutabilir. Farklı mizah yapınız, sosyal hayatınızda size mıknatıs gibi kendine çeker.

2- Başparmakların İkisi aynı hizada olması

Şeytanın ayrıntıda olduğunu düşünüyorsun. Mükemmeliyetçi yapın ve aynı şekilde karşılık bekliyorsun. Lider olmak senin doğanda var ve her zaman örnek alınıyorsun. Bu şekilde olman karşındaki kişileri düşünmeyen bir olduğu anlamına gelmiyor.

Genelde çevrendeki kişilerin fikirlerini dinler ve karşındaki kişileri anlamaya çalışıyorsun. Samimiyetiniz ve dürüstlüğünüz karşındaki kişiler silahsızlanıyor olabiliyor.

3- Sağ başparmak üstte

Parmaklarınızı birleştirdiğinizde sağ baş parmak sol parmak üstüne geliyorsa, duygusal olarak bir yapıya sahipsiniz. Karşınızdaki kişilerin duygularını saklasa da siz onu anlayabiliyorsunuz. Bu yeteneğiniz çevrenizde ki kişilerin sizinle daha rahat konuşmayı sağlıyor.

Bu yeteneğiniz ayrıca, başkalarının görmedi, farklı açıdan bakmanıza ve bu şekilde doğru karar vermeyi sağlayan bir bakış açısı sağlıyor.

İlişkilerinizde, eşinizin söyleyemedi duyguyu anlayabiliyorsun. Bu yüzden ilişkilerde duygusal anlamda ki karmaşaya hiç bir şekilde sorun yaşatmıyorsun.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...