Pasif Gelir Nedir?

11 Ağustos 2021

Pasif gelir; aktif gelir ve ek gelir gibi fazla çaba gerektirmeyen, otomatik olarak elde edilen gelire denir. Sonraları rahat etmek için başlarda çok fazla emek harcanması gerekir. Bir tanım getirmek gerekirse, az uğraşla gelir elde etmek demektir. pasif gelir elde edilecek her kaynak yasal olmak ve hukuk ile güvence altına alınmak zorundadır. Zaman insan ömründe ki en değerli olgudur. Zaman harcamadan gelir elde etmek pasif gelir ile mümkün hale gelir.

Pasif Gelir Elde Etme Yolları

1-Blog Ya Da Web Sitesi Açmak

Pasif gelir elde etmenin en çok tercih edilen yoludur. Ücretsiz blog ya da belirli bir ücret karşılığında bir web sitesi oluşturarak gelir elde edilmesi mümkündür. Oluşturulan web sitelerini yönetebilmek için teknik ve pratik bilgilere hakim olmak gerekir. Web sitesi kurulduktan sonra gündemi takip ederek ilgi çekici içerikleri bulup sorulan sorulara cevap vererek para kazanabilirsiniz.

2-Uygulama Yazmak

 

 

Yeterli web yazılım bilgisine sahip olunursa, uygulama geliştirme uygulamalarını kullanarak  oyun programı gibi bir program yazıp her indirmede ve her kullanımda pasif gelir yolu ile para kazanılabilir. Eğer web yazılım bilgisine sahip değilseniz hazırda başkası tarafından yazılan bir program satın alabilirsiniz. Türkiye de bir çok şehir de yazılım firması bulunur. Bu firmalara uygulama yazdırabilirsiniz. Uygulamanın iyi bir alanda oluşturulması pasif gelir elde etmek için yeterli olacaktır.

3- E Kitap Yazmak

 

 

Fiziksel kitapların pahalı olması sebebi ile e kitap kullanımı insan hayatında önemli bir yer edinmiştir. Çok okunan bir kitap tespit edilip yazılabilir ise yıllarca okunma ihtimali olacağından hiç efor harcamadan pasif gelir yöntemi ile para kazanmak mümkün olacaktır.

4- Fotoğraf Satmak

Doğa gibi insanlar tarafından ilgi çeken bir alan bulunursa bolca fotoğraf çekilip stoklama yapılıp enerji harcamadan satışı sağlanabilir.

5-Faiz

Belirli miktar paranızın olduğunu unutun ve o parayı dolar gibi getirisi olabilecek bir yatırım yapın. Böylece bir zaman sonra baktığınızda hiç bir çaba sarf etmeden pasif gelir elde etmiş olacaksınız.

6-Dropshipping İle Para Kazanma

 

 

Dropshipping, son dönemlerin en çok para kazandıran seçenekleri arasında en ön plandadır. Bir üreticinin ürettiği ürünleri başka bir platformda satarsanız siparişler satıcıya düşer ve sizin ürünleri görmenize gerek kalmadan yaptığınız reklamlardan para kazanabilirsiniz. Böylelikle dükkan tutmak, ürünleri getirip uygun koşullarda saklamak gibi bir dertleriniz olmaz. Gerekli düzenlemeler yapıldığı taktirde aylarca pasif bir şekilde para kazanılabilmesi mümkündür.

7-Garimenkül Edinmek

Ortalama bir kentte daire satın alınabilirse kiraya verildiği takdirde kolaylıkla pasif gelir elde edilebilir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler

31 Mayıs 2022

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler2013 yılına kadar İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adı ...

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?

31 Mayıs 2022

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?İktisat ve ekonomi terimleri genellikle aynı anlamlarda kulla...

Piyasa Değerine Göre Şirketler

28 Mayıs 2022

Piyasa Değerine Göre ŞirketlerAraştırma ve değerleme şirketlerinin vermiş olduğu verile...

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?

26 Mayıs 2022

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?Corona virüs ülkemizi ve dünyada yer alan...