Paslanmaz Çelik Tencerelerimizi Eski Görüntüsüne Nasıl Getiririz?

14 Ağustos 2020

 

Mutfağımızın vazgeçilmez çelik tencerelerin büyük sorunu kısa süre içinde tüm parlaklığının gitmesi, ilk görüntüsünden bir şey kalmaması. Ne kadar da paslanmaz çeliklerin paslanmaz desekte belli bir süre sonra parlaklığını kaybeder. Bazı yöntemlerle eski parlaklığına kavuşacaktır.

Paslanmaz Çelik Tencerelerimizi Nasıl Daha Parlak Yapabiliriz?

Paslanmaz çelik tencereleri parlatma işlem büyük marketlerden alacağımız pahalı ürünlerle ve bezlerle yapmanıza gerek kalmadı. Evinizdeki ürünlerle bu uygulamaları yapabilirsiniz.

1.Yöntem

İlk önce 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanını 4 bardak sıcak su ile karıştırın. Hemen sonrasında mutfağımızdaki sürekli bulundurmamız gereken mikrofiber bez ile tencerelerimizi dairesel hareketler ile ovalayalım. Ovaladıkdan sonra güzelce yıkayalım ve kuru bez ile kurutalım.

2. Yöntem

İkinci yöntemse daha zor lekeler , büyük izler içindir. Paslanmaz çelik tencereleriniz bu halde ise mineral yağa kullanabilirsiniz. Tencerenizin üzerine biraz dökerek bez ile güzelce ovalayarak yağın tencerenin tümüne yayılmasını sağlayın. Ovaladıkça parladığını göreceksiniz.

2. yöntemde anlattığımız paslanmaz çelik tencerelerimizin eskisinden daha iyi göründüğünü göreceksiniz. Paslanmaz çelik tencerelerimizin çizik ve yıpranmış olarak kalmasını istemiyorsak bu uygulamayı düzenli olarak belli günlerde temizlemeliyiz. Büyük marketlerde çok daha pahalı parlatıcı ürünlerin olduğunu görüyoruz. Artık bunlara gerek kalmadığını söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz bu 2 yöntem ile işimizi fazlasıyla görecektir.

Bahsetmiş olduğumuz önerilerimiz sizin için faydalı olduysa yada sizlerin bildiği farklı yöntemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Not: Paslanmaz çelik tencerelerimizi ovalarken kesinlikle tel yada sünger kullanmamaya dikkat edin. Yoksa tencerelerinizde kötü görüntüler oluşacaktır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...