Plaj Alanlarında Evlenmeye Uygun Olan Başlıca Gelinlik Tasarımları Nasıl Olabilir?

26 Haziran 2021

Kumsal gelinliği seçerken ortamın doğal havasına uyum sağlayacak modellere odaklanmak en doğru karar olacaktır. Bu tarz açık hava düğünlerinde hareket etme şansınızı yükseltecek, gün boyu sizi rahatsız etmeyecek, rüzgârda uçuşacak modellere bakmalısınız. Son yıllarda kumsal düğünleri yeni evlenecek çiftler arasında oldukça popüler olmaktadır. Az sayıda davetli ile nikâh töreni ve kısa eğlenceler yaşamak isteyen çiftler tercihlerini plaj düğünlerinden yana kullanmaktadır. Ancak bu düğünlerde gelinlik ve damatlık seçimleri diğer mekânlara göre biraz daha farklı ve özel olmaktadır. Abartılı, kabarık gelinliklerin yerini daha sade, düz, midi boy kesim gelinlikler yer almaktadır. Seçim tarzı kısıtlı olunca da kumsal gelinlerinin karar vermesi zor olmaktadır. 

Kumsal Gelinleri ve Gelinlik Tercihleri

Kumsalda düğün yapmak isteyen çiftlerin en çok zorlandıkları konu gelinlikler olmaktadır. Kombinlenmesi ve tarzına karar verilmesi çok zordur. Kumsal gelinleri bulundukları atmosfere uyumlu olmayı seçmektedir. Kumsal gelinliği genellikle düz kesim modeller arasında seçilmektedir. Prenses ve A kesim gelinlikler kabarık olması dolayısıyla plajda hareket etme olayını sınırlamaktadır, yine balık modeller plajda yapacağınız düğününüzde sizi zorlayacaktır. Bu gelinlikler tercih edildiği vakit kendi düğününüzde gelinlik yüzünden tüm gününüz zehir olabilir. 

Diğer açık hava düğün mekânlarında tercih edilebilen gelinlikler de kumsal yani plaj düğünleri için uygun olmamaktadır. Örneğin kır düğünleri, tekne düğünleri gibi yerlerde balık modeller, A kesim modellerinden faydalanabilirsiniz ama plajda bu seçenekler olmamaktadır. Oysaki plajlarda gündüz yapılan düğünlerde derin sırt dekolteli, transparan gelinlik modelleri seçilebilir. Uçuşan kumaşlardan yapılmış midi boy plaj gelinlikleri de kumsal gelinleri için harika bir tercih olacaktır. Kumsal gelinlikleri yapımında en çok tercih edilen kumaş türleri ipek, şifon ve tüllerden oluşmaktadır. Düşük omuzlu, zarif uçuş uçuş bir gelinliği uygun aksesuarlarla kombinleyerek harika bir gelin olabilirsiniz. 

 

 

Kumsal Gelini Tarzı

Kumsal gelinleri uçuş şifon, ipek, tüllerden oluşan gelinlikleri ile peri masallarındaki prensesler gibi görünmektedir.Ayrıca atmosfere uygun seçilen aksesuarlarla da farklı bir tarz yakalayabilme imkânları vardır. Örneğin saçlarını açık, dalgalı bir model yapıp denizyıldızı ya da çiçek aksesuarı ile süsleyip ayaklarınıza da babetler, gelin sandaletleri ya da hiç ayakkabı tercih etmeyip halhallar ile ayaklarınızı da takılarla süsleyerek bohem bir tarz yakalama şansınız vardır. Ellerinize alacağınız çiçek buketleri ile hayallerinizdeki gibi bir kumsal gelini olabilirsiniz. Kumsal gelinliği hakkında daha fazla fikir sahibi olmak isteyenler için ilgili diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz. 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...