PTT Kart Şifre Alma Nasıl Olur?

26 Nisan 2022

PTT Kart Şifre Alma Nasıl Olur?

PTT kart pek çok işleve sahip olan bir kart türüdür. Günümüzde pek çok ödemenin yapıldığı PTT hesaplarında ki bakiyeleri şubelere uğramadan PTT bankamatiklerinden çekebilmek için PTT karta sahip olmanız gerekmektedir. PTT kart sadece nakit çekimlerde değil pek çok işlevselliğe sahip bir ürün haline getirilmiştir. PTT kart şifre alma nasıl olur? Sorusunu yanıtlamadan önce PTT kart ile yapabileceklerinize kısaca değinmek gerekir ise ;

  • PTT kartınızın içerisinde bakiye olması şartı ile bu kartı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerinizde PTT kartınızı kullanmak istiyorsanız öncelikle PTT şubelerinden PTT kartınızı internet kullanımına açtırmaya yönelik işlem yapmanız gerekmektedir.
  • PTT hesabınızda yeterli para bulunması halinde fatura ödemelerinizi (doğalgaz, elektrik, internet ve su gibi) PTT kartınızı kullanarak ATM üzerinden yada internet hesabınızdan yapabilmeniz mümkündür.
  • PTT hesabınız ve kartınız bulunuyorsa HGS yüklemelerinizi de bu kart sayesinde yapabilirsiniz.
  • Bunlar dışında anlaşmalı tüm kuruluşlara ait ödemeleri bu kart ile yapabilmeniz mümkündür.

PTT kartınız için şifre alma işlemleri de çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. Bu seçeneklerden ilki PTT şubelerine uğrayarak şubeden şifreyi teslim almak şeklinde olmaktadır. İkinci seçenek müşteri hizmetleri hattından 444 1 788 nolu hattan şifrenizi alabilmeniz mümkündür. ATM den ilk yapacağınız işlemde size teslim edilen şifrenin değiştirilmesi talep edilecektir. Bu şifrenin kimse ile paylaşılmadan değişikliğinin yapılması güvenliğiniz için önemlidir. PTT kartınıza şifre tanımlayabilmek için size sağlanan diğer kolaylıklar ise cep telefonunuzdan 3290 numarasına şifre talebinde bulunmaktır. Tüm operatörlerden yapabileceğiniz bu uygulamada tek şart PTT sistemi üzerinde kayıtlı telefon üzerinden istek gerçekleştirmenizdir.

PTT Kart Alabilmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Özellikle işsizlik ödemeleri ve maaş hesaplarının bazılarının aktarıldığı PTT hesapları özellikle ayın belirli dönemlerinde PTT şubelerinde yoğunluk oluşmasına neden olmaktadır. PTT şubelerinin önünde uzayan kuyruklarda vakit kaybetmemek ve işlemlerinizi kolaylıkla halletmeniz için PTT kart çıkarmanız yeterli olacaktır. PTT kartı PTT şubelerine başvurarak alabilirsiniz. Tabi öncesinde PTT kurumu nezdinde açılmış bir hesabınız olması gerekmektedir. Bunun için kimlik fotokopiniz ile birlikte şahsen yapacağınız başvurular ile öncelikle kurum nezdinde hesap açılışı gerçekleştirilmelidir. Sonrasında kart talebinizi yetkililere ileterek kolaylıkla PTT karta sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...