Ruj Modeli Nasıl Seçilmelidir? 

11 Mart 2022

Ruj Modeli Nasıl Seçilmelidir? 

Ruj rengi seçimi yapılırken aklımıza takılan pek çok soru vardır. Ruj modeli nasıl seçilmelidir merak edenler için nedenleri ile birlikte açıklayıcı bir yazı yazalım. Ruj rengi seçimleri yapılırken dudakların şekli, dolgunlukları, cilt tipleri ve cilt alt tonları gibi özellikler mutlaka göz önünde bulundurularak seçilmesi gereklidir.

Kadınlar, makyajlarının ciltleri ile uyumlu olmasına ve daha çekici olması için dikkatli seçimler yapmayı severler. Doğru bir ruj ise bir makyajın tamamlanması için en önemli malzemenin başında gelmektedir. Peki, bir ruj satın almadan önce hangi rengi ve tonu seçeceğimize nasıl karar verebiliriz. Makyaj seçimi yaparken özellikle ruj seçimlerinizde maddi anlamda bir yük taşımamak için makyaj markalarının benzetim araçlarını ya da küçük tanıtım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Ruj

Ten rengine göre ruj rengine karar vermek ve son dokunuşu güzel yapmak için oldukça önemlidir. Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden biri dudakların olması burada yapılan ruj seçimlerini önemini arttırmaktadır. Cilt alt tonunuzu bilerek hareket etmeniz burada size yardımcı olacaktır. 

Cilt alt tonu; renklerin uyumları içerisinde saklıdır. Soğuk veya sıcak renkleri cildinizde kıyafetlerinizde deneyerek en doğru seçimlere ulaşabilirsiniz. Rujunuzu rengi kadar dokuları da önemlidir. Parlak veya mat tonlar farklı etkiler sunulmaktadır. Bir kişinin yüzünde parlak veya mat tonlar daha farklı etkiler sunmaktadır. Ayrıca beraberinde kullanacağınız parlatıcılar, dudak kalemleri ve nemlendirici özellikli dudak ürünleri de dudaklarınızın daha dolgun ve çekici görünmesinin yanı sıra rujunuzu da daha güzel gösterecektir. 

Doğru Ruj Tercihi

Ruj modeli nasıl seçilmelidir ya da en doğru ruja nasıl karar verebilirim gibi karmaşık durumlar ile sık sık karşı karşıya kalıyorsanız işte işin uzmanından sizlere ipuçları. Nemlendirme etkisi ve kalıcılığı yüksek olan rujlar uzun süreli kullanımlarda sizlere avantaj sağlamaktadır. Ayrıca parlak ve mat tonları gece veya gündüz kullanmak için kullanım yerine göre seçmeniz de size daha etkili çözümler sunacaktır. Mat renkli ruj tercihleri kullanıcısına çok yoğun ve kalıcı bir etki sunmaktadır. Yoğun pigment içerikleri olan rujlardan tercih etmeniz halinde bu istekleriniz yerine getirilmesine yardımcı olmaktadır. Yaptığınız makyajın tonuna uygun hafif ya da yoğun bir tercih tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacaktır. En doğru makyaj tercihlerinizi nasıl yapacağınıza dair ipuçları için yazılarımızı takip ediniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...