Sabahları Kuru Üzüm Tüketmek İşte Bu Kadar Yararlı

11 Kasım 2020

Bilim adamları M.Ö 2000 yıllarından bu yana olan tarihi eserleri ve bitkileri araştıran üzüm meyvesinin o yıllarda bile çok sık kullanıldığı görülmüştür. Kuru meyve olan üzüm mineral, lif ve vitamin açısından çok zengin olduğu bilinmektedir.

En çokta üzümü bir gece önceden suda bekletip böyle yerseniz, yararı daha fazla olacaktır. Üzümü her gün kullanıldığında vücudunuzda neler olacağını biliyor musunuz? Hadi gelin hep beraber bakalım.

Bağırsak ve karaciğeri toksinlerden arındırır.

İçerisinde olan lif, su içine bırakılan kuru üzüm tüketildiğinde bağırsakların harekete geçirir düzenler ve sindirim sistemini daha kolay boşalmasına yardımcı olur. Günlük hayatınızda vücudunuza aldığınız toksinleri böylece atmanıza yardımcı olur.

Su içinde bekletilen kuru üzüm, yedikten sonra enerjinizi artırır ve daha kalıcı şekilde kalmasını sağlar. İçerisinde bulunan lif kaynağı sizi daha iyi tok tutmanızı sağlar. Ayrıca spor yapanların suda bekletilen kuru üzüm yemeleri sizi tok tutar ve gereksiz kaloriden uzak tutar.

Kolesterollü düşürür ve tansiyonu dengeler.

Lif açısından oldukça zengin olan kuru üzüm, ayrıca antioksidan ve potasyum açıdan da zengin olması kolesterol düşmesini ve tansiyon sorununu ortan kaldırır. Aynı zaman da kalp damar rahatsızlıklarında riski yüksek oranda düşürmektedir.

Bütün faydalarını düşünürsek şöyle diyebiliriz. Kuru üzüm ile yapılan bütün tarifler vücutta oluşan toksinleri temizler ve böylece daha sağlıklı yaşamanıza yardımcı olur, yalnız kuru üzüm bir ilaç değil.

Sağlık problemlerinizin için ilk olarak doktorunuzdan alacağınız tavsiyelerden sonra, ayrı bir destek olarak kuru üzümü kullanabilir, yalnız tıbbi olan tedavi uygulamalarınızı es geçmeyin.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...