Saç Boyatırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

11 Mart 2022

Saç Boyatırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlarımızın rengini değiştirmek günümüzde kadınların olduğu kadar erkekler tarafından da tercih edilen uygulamalardan biridir. Saç rengi insanın görünüşünü birinci dereceden değiştiren uygulamalardan olduğundan kendinize yakışan rengi bulmak da bir o kadar önemli olmaktadır. Saç boyatırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusu araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Yazımızın devamında bu sorununun cevabı ile ilgili pek çok ayrıntılı bilgi bulmanız mümkündür.

  • Saç boyatırken öncelikle saçlarınızın yıpranmaması için çok sık aralıklarla işlemden geçmiş olmamasına dikkat etmelisiniz. Sık aralıklarla işlem gören saçlar uçlarından yıpranmakta bu da dökülmelere ve kopmalara neden olabilmektedir.
  • Saç boyatırken saçlarınızın doğru güzellik merkezlerinde kaliteli ürünler kullanılarak boyandığından emin olmalısınız. Piyasada çok fazla merdiven altı boya ürünü dolaşmakta olup bu ürünler saçlarınızı yıpratarak bozulmalarına sebebiyet vermektedir. Kaliteli markaların ürünlerini kullanan kuaför ve güzellik merkezi seçimi bu noktada önemli olmaktadır.
  • Saç boyatırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise seçilen rengin cildinizle uyum gösterip göstermeyeceğine dikkat edilmesidir. Bazı renkteki boyalar cildinizle bütünleşmediğinde yüzünüzü olduğundan yaşlı yada cansız gösterebilmektedir. Bu nedenle seçtiğiniz yada istediğiniz saç renginin size yakışıp yakışmayacağı konusunda güzellik uzmanı fikirlerini almanız faydalı olacaktır.
  • Saç boyatılmadan önce yapılan saç bakım kürleri boya öncesinde saçı canlandırdığından hem boyanan rengi daha iyi göstermekte hem de sağlıklı saç görünümü sağlamaktadır. Bu nedenle saç boyatmadan önce saç bakımları yatırmak faydalı işlemlerdendir.
  • Saç boyama işlemi beyaz kapaması için yapılıyor ise her seferinde tüm saçın boyanması yerine dip boya özelliğini kullanmak saçlarınızın sağlıklı uzamasını destekleyecektir.
  • Saçlarınız çok koyu bir renge sahipse, saçı birden açık tonlara getirmek yerine bu işlemi yavaş yavaş bir kaç etapta uygulamak daha sağlıklı olabilmektedir. Bu şekilde uygulanan işlemlerde hem istenilen renk tonu daha rahat yakalanmakta hem de saçlar daha az hasar almış olmaktadır.
  • Özellikle ince telli saçlara sahip olan kişilerin saçlarına yaptırdığı boya işlemlerinin süresinin çok kısa olmaması gerekmektedir. İnce telli saçlar diğer saçlara göre daha çabuk yıpranabildiğinden boya işlemlerinin arasında zaman koymak yerinde bir davranış olacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...