Saçlarını Kola ile Yıkadı Bu Oldu

8 Eylül 2021

Saçlarını kolayla yıkayan bir sosyal medya fenomeni seçtiği bu konu ile tartışmaların ilgi odağı oldu. Kola içerdiği asit ve diğer bileşimleri ile fazla tüketildiğinde vücutta ciddi hasarlar bırakan bir içecekken kola ile saç yıkamak ne kadar doğru? Bu sorunun milyonlar tarafından ilgi çekici olduğunu düşünen Ellko adlı Youtuber Sosyal medya platformu Youtube üzerinde çektiği bir video ile şaşırtıcı bir gerçeğinde kapısını aralamış oldu. Ellko daha önce saçlarını soda ile yıkayarak kıvırcık ve dolgun gösterildiğini görerek kola ile bu deneyin daha farklı olacağını düşünerek video temasına karar vermiş.

 

 

Ancak Ellko çektiği video da hangi çeşit kola kullandığı hakkında bir yorum da bulunmamış. Saç uzmanlarına göre sosyal medya fenomeni Ellko kesinlikle şekerli kola kullanmadı. Çünkü şekerli kola içerdiği formülü ile lavabolarda bulunan tıkanıkları çözmek için bile kullanılıyor. Eğer bu çeşit şekerli kola kullanmış olsa saç yapısında bozulmalar ve dökülmeler görülecekti.

 

 

Saçlarını kolayla yıkayan sosyal medya fenomeni Ellko, videosunda kolanın bu yönünü umursamadı ve kullanıcıları için iki şişe kolayı kafasından aşağıya bocaladı. Bir süre saç aralarını ovarak devam eden fenomen, daha sonra bir süre bekledi ardından banyo da saçlarını su ve şampuan yardımı ile temizledi. Videonun son kısmında Ellko, takipçileri için saçlarını kola ile yıkadıktan sonra daha gür ve canlılığının arttığını söyledi. Ayrıca yıllardır saçlarını ne kadar uğraşırsa uğraşsın dalgalı yapamadığını ancak kola ile yıkadıktan sonra istediği gibi bir dalgalı görünüm elde ettiğini söyleyerek videoyu sonlandırdı. Bu video kısa sürede milyonlara ulaştı ve insanlar gerçekten kolanın saçlar için faydalı bir bakım sunup sunmayacağı konusunda daha da meraklandı.

 

 

Kola ve Saç Yıkama

Saçlarını kolayla yıkayan sosyal medya fenomeninin videosu konunun uzmanlarına gösterildi ve görüşleri alındı. Saç uzmanları fenomenin bu yaptığını doğru bulmadı. Çünkü hangi kola kullanılırsa kullanılsın kola şeker barındıran bir içecektir. Şeker saçlar için oldukça zararlıdır. Kısa sürede olumlu bir etkisi olduğu düşünülse de uzun zamanda saç dokusuna ciddi zararlar vereceğini belirttiler. Sosyal medya fenomeninin de video sonunda diyet kola kullanarak daha farklı ve kesin sonuçlar alınacağı bahsetmesi uzmanların görüşlerini destekler niteliğinde.

 

 

Uzman görüşleri saç yapısının çok hassas olduğunu ve bu konuda su ve içeriği belli şampuanlar dışında saçlara bu tarz meydan okuyucu hareketlerin yapılmaması gerektiğini belirtiyor. Kola ile saç yıkamak doğru değil ancak sonuçlarını merak ediyorsanız diyet kola kullanarak sizlerde evlerinizde deneyebilirsiniz. Ancak olumlu sonuçlardan ziyade olumsuz sonuçlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...