Saraçoğlu Kahve İle Metabolizmayı Hızlandıran Tarif

17 Kasım 2020

Zayıflayabilmek için en önemli yöntem metabolizmanın hızlı olması ile olur. Uyurken dahi çalışır metabolizma. Tüm vücudun metabolizma hızı farklı olsa da ve hızlı olması da yağ yakar ve enerji tüketir.

Bu uygulama da en sevdiğiniz kahve içine ekleyeceğimiz malzemeler ile metabolizmanızın hızını arttıracaktır. Saraçoğlu kahve ile metabolizmayı hızlandıran tarifi:

1- Tarçın

Zayıflamak için en çok kullanılan bir baharat türüdür tarçın. Ayrıca kahve içinde tat uyumu güzel olan bir bitki türüdür. En belirgin özelliği kan şekerini dengeler ve tok olmanıza yardımcı olur. Böylece daha geç acıkmanıza yardımcı olacaktır. Kan şekerin düzenli olarak artmasına ve azalmasına daha düzenli yeme- içmenize yardımcı olacaktır.

2- Ham Bal

Doğal ve organik kestane balı kullanmalısınız. Şekerli ballardan uzak durmalısınız. Bal içerisinde olan kıymetli maddeler sizin kışın hastalıklardan korumanıza yardımcı olacak bir ilaç ve böylece vücudunuzun ihtiyacı karşılamış olacak. Bal içerisinde bulunan kıymetli besin maddesi vücudunuz için önemli etkileri olacaktır. Metabolizmanız daha düzenli çalışacaktır. Vücutta oluşabilecek mikropları uzaklaştıracaktır. Ayrıca kahveyi şekerli tüketenler bal karıştırarak şekeri bırakmalarına yardımcı olacaktır.

3- Tereyağı

Tereyağı yanlış duymadınız. Kahvenize eklenecek. Daha çok Asya ülkesinde yapılan bu kahve yöntemi değişik bir tat oluşturacaktır. Faydası çok fazladır. Tereyağı eklemler için doğal ilaçtır. Tüketilen yeterli miktarda tereyağı kilo yapmayacaktır. Kilo oluşumu yağ değil şekerden kaynaklanıyor.

Tarifi:

1 fincan kahveye, 2 çay kaşık toz tarçın, 1 çay kaşık tereyağı ve 1 çay kaşık bal ekleyelim ve karıştıralım ve kahveniz hazır içebilirsiniz. Bu kahve uygulaması hem metabolizmayı hızlandıracak hem de sağlık için çok faydalıdır. Bu kahveden sonra yapılan spor ve hafif yürüyüş sizi terletecek ve yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...