Saraçoğlu Soğan Ve Süt Kürünün Yararları nedir?

17 Kasım 2020

En çokta kış döneminde hastalıklar daha çok olur. Hastalıklardan koruna bilmek için bir çok ilaçlar vardır ama biz hastalıklardan en doğal yöntemler ile korunmamız gerekir. Soğan ve süt sizlere bu hastalıklar döneminde çok faydalı olacaktır.

En fazla yaşadığımız hastalık griptir. Solunum sıkıntısı ve öksürük önde gelen sorunlardır. Bu hastalık zamanlarında virüsler ve bakteriler daha çok yayılacaktır. Solunum yolunda bakteri ve virüs oluşumunu engellemek için, ilk olarak boğaza inmesini önlemeliyiz. Bu sorunu bitir bilecek iki şey ise soğan ve süttür.

Saraçoğlu soğan ve süt kürü yararları nedir?

1- Soğuk algınlığına karşı önleyicidir.

Atimikrobiyal özelliği ile soğan çok güçlü bir gıdadır. Süt içerisinde soğan ile birlikte kaynatıldığında soğanın tüm etkisi süte karışacaktır. Sütü içerken boğaz kısmında kaır ve böylece mikropların yok olmasına yardım edecektir.

2- Damar tıkanıklığına karşı korumaktadır.

Soğan vücutta yağ yakabilen bir gıda türüdür. Bu nedenle süt ve soğan karışımında aynı tepkiyi gösterecektir. Kolesterol sorunu yaşayanların kolesterolünü düşürür. Damarda oluşan yağ birikimini önleyebilmektedir.

3- Kanser oluşumunu önleyebilmektedir.

Soğan içerisinde olan antioksidan vücutta oluşacak serbest radikallerin yok edilmesine yaracaktır. Böylece tümör ve kanser hücrelerin oluşumunu önleyecektir. Kanser için bu karışım en etkili korunma yolu ile bilinmektedir.

4- Vücutta oluşan ödemi atmaya yardım eder.

Vücutta oluşan şişlik ve ödemin atmaya yaracaktır. Böylece vücutta oluşan kilo görünümünü engelleyecektir. Böylece vücudunuz da olabilecek şişkinliği önüne geçmiş olacaksınız.

Saraçoğlu soğan ve süt tarifi

1 tane soğanın rendeleyelim ve içine 1 litre süt ekleyelim. Yalnız süt ısıtılmalı ama tam kaynamış olmamalı. Daha sonra yarım saat kadar bu karışımın ılık olmasını bekleyin. Günlük olarak 1 çay bardağı tüketebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu kürü iki günden fazla bekletmeyin. Mutlaka buzdolabında beklemeli. Aileniz ile bu karışımı içebilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...